SPIN

„Jak zostać królem” – od piątku w kinie

Aneta Borkowska wtorek, 25 stycznia 2011, 19:21 Kultura, Wydarzenia
"Jak zostać królem" - kadr z filmu Fot.MF

"Jak zostać królem" - kadr z filmu Fot.MF

Najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza męska rola, najlepsza męska rola drugoplanowa, najlepsza żeńska rola drugoplanowa, najlepsza scenografia, najlepszy montaż, najlepsze kostiumy, najlepsza muzyka i najlepszy montaż dźwięku. „Jak zostać królem” otrzymał 12 nominacji do Oscara.

Czy słusznie? Możemy przekonać się już w piątek. Tego dnia film Toma Hoopera o królu Jerzym VI walczącym z wadą wymowy wchodzi na ekrany kin.

Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen. Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy.

Miejsce: NoveKino  data: 28.I.2011  godz.: 10:00, 12:00, 16:30, 20:45

ab

httpv://www.youtube.com/watch?v=ezg6FYWp5HY

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?