SPIN

Stypendia ministerialne dla studentów UP-H (GALERIA)

Beata Głozak czwartek, 27 stycznia 2011, 02:21 Aktualnie, Wydarzenia
Stypendyści ministra nauki. Fot. AB

Stypendyści ministra nauki. Fot. AB

Dziewięcioro studentów Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego zostało nagrodzonych stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wczoraj, 26 stycznia w siedzibie władz uczelni przy ul. Konarskiego 2 nastąpiło wręczenie dyplomów.

– Cieszymy się, że cały czas utrzymujemy wysoki udział naszych studentów w nagrodach ministerialnych – powiedział Antoni Jówko, rektor Uniwersytetu. – Nasi stypendyści wykroczyli poza zwykłe obowiązki studenckie. Oprócz wysokiej średniej na swoim koncie mają własny dorobek naukowy, uczestnictwo w konferencjach i aktywność na płaszczyźnie społecznej – podkreślił.

Dziewiątka nagrodzonych studentów reprezentuje 3 z 4 wydziałów UP-H: humanistyczny, zarządzania i przyrodniczy. Czterech stypendystów  to przedstawiciele Instytutu Biologii.

Nagrodzeni to: Barbara Skrętowicz, Łukasz Święcicki, Irena Śukowska, Katarzyna Jagiełło, Agnieszka Kozak, Kamil Krzysztof Kryński, Radosław Odachowski – na semestr, Justyna Semeniuk i Kamil Joński.

bg

**** Miesięczna wysokość stypendium ministra wynosi 1.300 zł. Stypendia wypłacane są przez uczelnie przez okres 10 miesięcy w roku akademickim (począwszy od 1 października). W przypadku gdy ostatni rok studiów trwa, zgodnie z planem studiów, jeden semestr, stypendia wypłacane są przez okres 5 miesięcy.

*** Na rok akademicki 2010/2011 zgłoszono 3.171 wniosków o stypendia ministra, w tym: 2.644 – za osiągnięcia w nauce i  527 – za osiągnięcia sportowe. W dniu 9 grudnia 2010 r. prof. dr hab. Barbara Kudrycka – minister nauki i szkolnictwa wyższego – podjęła decyzję o przyznaniu 1.138 stypendiów, w tym:
1012 – za osiągnięcia w nauce,
126 – za wybitne osiągnięcia sportowe.

no images were found


2 komentarze

  1. . dodano 12 lat temu

    Warto by moze pomyslec nad jakims kursem z fotografii?

  2. :) dodano 12 lat temu

    Fajnie niech się nasi rozwijają i niech ich nazwiska się pojawiają w publikacjach. Ja swoje studia po prostu zaliczyłam 🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?