SPIN

z sesji miejskiej: Nie będzie konkursu na dyrektora CKiS. AKTUALIZACJA

Beata Głozak piątek, 28 stycznia 2011, 16:35 Aktualnie, Wydarzenia

– Podobną drogą mailową przyszła informacja, że jest zgoda ministra kultury na odstąpienie od procedury konkursowej przy wyborze pana Mariusza Orzełowskiego na dyrektora Centrum kultury i Sztuki – powiedział nam dzisiaj Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. Dodał, że zmiana na stanowisku nastąpi bez zbędnej zwłoki, ale nie podał konkretnego terminu. Czy będzie konkurs na Naczelnika Biura Prezydenta Siedlec? – Pewnie tak, bo musimy pilnować się procedur dotyczących obsadzania stanowisk urzędniczych.

Przypomnijmy. Naturalnym kandydatem (mówił o tym sam prezydent podczas grudniowej sesji miejskiej) na stanowisko naczelnika prezydenckiego biura jest Grzegorz Orzełowski (brat Mariusza Orzełowskiego), który teraz pełni obowiązki dyrektora CKiS po złożeniu rezygnacji z tego stanowiska przez Jana Jaroszyńskiego.

bg


7 komentarzy

 1. tebe dodano 11 lat temu

  W tej konkretnej sprawie to dobra decyzja, że bez konkursu. Nie będzie niepotrzebnych nikomu "gierek" pijarowskich.

 2. gierka dodano 11 lat temu

  To nie gierka, to jest wielka zagrywka.
  Teraz będzie jeden O dyrektor drugi O zastępca Dyr..

 3. konkurs dodano 10 lat temu

  Moim zdaniem konkurs byłby bardzo potrzebny dla samego Mariusza Orzełowskiego. Rozstrzyganie takich decyzji bez konkursu przynosi tylko plotki i niezadowolenie społeczne o obsadzaniu stanowisk ludźmi prezydenta, a wydaje mi się że konkurs Pan Orzełowski i tak by wygrał ponieważ jest najlepszym kandydatem na to stanowisko. Nie rozumiem tego posunięcia prezydenta, jak też zresztą wielu innych, dobrze że przynajmniej tym razem nie posłuchał się ,,niebios" i nie wstawił kandydata mocno związanego z kościołem, a jednak człowieka który może dużo dobrego zrobić dla CKiS i w pełni na to stanowisko zasługuje. Panie Prezydencie brawo za odwagę. W końcu.

 4. obojętnik polityczny dodano 10 lat temu

  mam pytanie – kiedy na sesji rady miasta była o tym mowa?

 5. ,: dodano 10 lat temu

  tak tak, zgadzam się, że konkurs powinien się odbyć i na pewno wygrałby pan Mariusz. To właściwy człowiek na to stanowisko. A tak to faktycznie tylko plotki z tego i po co to?

 6. lux dodano 10 lat temu

  …yyyyy pan Orzełowski jest chyba bardzo związany z kościołem! Jak był naczelnikiem biura prezydenta to latał wszędzie za biskupem! Zawsze Go było widać przy Kiernikowskim!:D

 7. M dodano 10 lat temu

  .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?