Maciej Staręga na mistrzostwach w Otepaeae

Beata Głozak poniedziałek, 31 stycznia 2011, 20:42 Sport, Wydarzenia
Maciej Staręga. Fot. PZN

W rozgrywanych w sobotę 29 stycznia w estońskiej Otepaeae młodzieżowych mistrzostwach świata zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga zajął 14. miejsce w sprincie stylem klasycznym. Siedlczanin był jedynym Polakiem, który wystartował w finałach spośród 29 zawodników.

Staręga po kwalifikacjach był na 24. miejscu a w swoim ćwierćfinale zajął trzecie miejsce. To sprawiło, że niestety musiał pożegnać się z dalszą rywalizacją. Ostatecznie uplasował  się 14. miejscu. Pierwsze miejsce zajął Rosjanin Alexander Panzhinskiy, który w finale pokonał dwóch Norwegów: Timo Andre Bakken’a i Magnusa Moholt. Wychowanek Rawy Siedlce wystartował także dzisiaj, tym razem w biegu na 3o km (15 km stylem klasycznym i 15 km dowolnym) i z czasem 1:19:01.03 wylądował na 41. miejscu pokonując 16 innych zawodników. Był najlepszy z Polaków.

źródło: PNZ, opr. bg