SPIN

Nadal nie ma kontraktów z NFZ. Poradnie nieczynne

Beata Głozak środa, 2 lutego 2011, 17:59 Siedlce, Wydarzenia
Mirosław Leśkowicz twierdzi, że od 1 marca poradnie powinny już świadczyć usługi swoim pacjentom. Fot. AB

Mirosław Leśkowicz twierdzi, że od 1 marca poradnie powinny już świadczyć usługi swoim pacjentom. Fot. AB

Nadal 7 poradni specjalistycznych siedleckiego SP ZOZ nie ma podpisanych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak zapewnia nas jego dyrektor Mirosław Leśkowicz  od 1 marca w 6 z nich ta sytuacja ma się zmienić.

– W grudniu ubiegłego NFZ nie przyjął naszych ofert na realizację świadczeń w 7 poradniach. Mamy za sobą w tej sprawie rozmowy i dyskusje a obecnie jesteśmy w ustaleniach nieco dalej – tłumaczy nam Mirosław Leśkowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

27 stycznia NFZ  zaprosił siedlecki szpital miejski do ponownego złożenia ofert. Te muszą być przesłane do 9 lutego a rozstrzygnięcie ma nastąpić 28 lutego. Jeżeli świadczenia zostaną zakontraktowane to będą realizowane od 1 marca 2011. Jednak nie wszystkie spośród 7 poradni, które stanęły do grudniowego przetargu zrobią to ponownie. W grupie tych, które NFZ zaprosił do zgłoszenia nie ma poradni nadciśnienia tętniczego. Jest za to 6 pozostałych, czyli: wad postawy, medycyny sportowej, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, preluksacyjna i proktologiczna. Jak SP ZOZ widzi zatem funkcjonowanie poradni nadciśnienia i jak rozwiązano problem czasu pracy lekarzy, który był punktem spornym między placówką a Funduszem?

– Świadczenia Poradni Nadciśnienia będziemy realizowali w ramach Poradni Kardiologicznej – twierdzi Leśkowicz. – Jeżeli chodzi o czas pracy to w niektórych dziedzinach pozyskaliśmy dodatkowych lekarzy, którzy będą udzielać świadczeń. Własnym lekarzom wydłużyliśmy czas pracy tak, aby spełnić wymóg nałożony na nas przez NFZ – wyjaśnia. W tej chwili świadczenia w ramach Poradni Preluksacyjnej w wyjątkowych przypadkach wykonujemy w ramach Poradni Ortopedyczno – Urazowej. Poradnia Chirurgiczna przejęła świadczenia w ramach Poradni Proktologicznej – podsumowuje dyrektor.

Jak zaznacza w rozmowie z nami Mirosław Leśkowicz przesunięcie momentu udzielenia porad spowoduje oszczędności w NFZ sięgające 20 proc.

bg

4 komentarze

 1. PRL trwa, demokracji nie ma, nie było i nie będzie.KOMUNA MA SIĘ DOSKONALE. dodano 11 lat temu

  te same świnie przy korycie, a po nich ich dzieci…
  Podziękujmy Bolkowi za obietnice puszczenia komuchów w skarpetach, a Bronkowi z WSI za kontynuowanie tradycji zapraszania Jaruzelskiego, medale dla SB-eków, prokuratorów ze stanu wojennego…
  a Wy Polacy idźcie na leczenie do znachora.

 2. smok dodano 11 lat temu

  > te same świnie przy korycie, a po nich ich dzieci

  Czyżby wpadł na chwilę tutaj pacjent ze szpitala psychiatrycznego?
  O co mu biega?

 3. M60 dodano 11 lat temu

  http://internetbezchamstwa.pl/ proponuję dla bezimiennej ofiary PRL-u. Ja też myślę podobnie jak przedmówca ( i znam wulgaryzmy na maxa) ….ale na papier przelewam w miarę inteligentniej swoje opinie. W takim przypadku jak wyżej nie pomoże raczej znachor tylko lekarz specjalista lub psycholog. Tylko że ten ostatni nie wypisuje recept.

 4. prawda jest chamstwem "M60" ?, no no... kondolencje dodano 11 lat temu

  zakłamywanie rzeczywistości posunięto w Polsce tak daleko, że zdrowego chorzy wysyłają do psychiatry.
  Pogratulować skutecznej propagandy TVN-ie, Wyborczej, TVP info, Polsatowi.
  Ale coraz mniej na szczęście ludzi się na nią nabiera.
  To nie patrioci panowie są oszołomami, a zdrajcy ludźmi honoru, więcej spostrzegawczości i samodzielnego myślenia życzę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?