SPIN

POLICJA: Wpadka nocnych włamywaczy

Aneta Borkowska czwartek, 3 lutego 2011, 10:29 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (2 lutego) około godz. 6. w policyjnym areszcie zatrzymano czterech młodych mieszkańców pow. siedleckiego. Jak się okazało policjanci zakończyli ich „przestępczy rajd” po parkingach na osiedlu Warszawska. Dotychczas udowodniono im już 9 włamań do pojazdów. Teraz cała czwórka odpowie za kradzieże z włamaniem.

Wczoraj około godz. 6. nad ranem dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o podejrzanej osobie przebywającej w rejonie jednego z parkingów na osiedlu Warszawska. Jak relacjonowała osoba zgłaszająca mężczyzna ten na jej widok uciekł do zaparkowanego nieopodal samochodu i odjechał. W rejon ten niezwłocznie skierowano policyjne patrole. W czasie dokładnego sprawdzania osiedlowych parkingów, policjanci zauważyli srebrnego forda, w którym siedziało czterech młodych mężczyzn. Podczas szczegółowej kontroli samochodu znaleziono w nim 9 radioodtwarzaczy samochodowych oraz inne akcesoria samochodowe, które nie stanowiły własności kontrolowanych. Włamywacze zostali przewiezieni do siedleckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.  Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?