SPIN

z sesji miejskiej: Będą ulgi dla rodzin wielodzietnych?

Beata Głozak czwartek, 3 lutego 2011, 08:19 Aktualnie, Wydarzenia

Możliwe, że Siedlce przystąpią do programu „3+ Liczna Rodzina”, który zakłada przyznawanie rodzinom wielodzietnym zniżek do wykorzystania w placówkach podległych miastu. – Będziemy robić analizę – mówi Anna Sochacka, wiceprezydent Siedlec.

Podczas ostatniej sesji miejskiej z zapytaniem o ewentualne wdrożenie programu w Siedlcach do prezydenta miasta zwróciła się jedna z radnych. Odpowiedź udzielona przez Annę Sochacką, wiceprezydent Siedlec nie była co prawda konkretna, ale nie była też całkiem pesymistyczna.

– Musimy zrobić analizę ile takich rodzin byłoby na terenie miasta, bo jednym z warunków zakwalifikowania do programu jest posiadanie na utrzymaniu trojga lub więcej dzieci w wieku do 24 lat (gdy dziecko uczy się lub studiuje). Należy też zrobić analizę finansową jak może miasto partycypować w tym programie, bo z reguły zajmują się tym organizacje pozarządowe – podkreśliła.

**** „3+” sprawdza się na Śląsku. Prym wiodą Tychy. Tam rodziny wielodzietne mogą liczyć na bezpłatne wejścia na mecze piłkarskie GKS Tychy’71,o połowę tańsze bilety do teatru, na basen czy mecze hokejowe GKS Tychy. Rabaty oferują nawet prywatne firmy. Pogram dotarł do Bytomia, gdzie należy spełnić następujące warunki aby z niego skorzystać (źródło: bytom.pl):

 • 3 lub więcej dzieci w wieku do 18 lub 24 lat (gdy dziecko uczy się lub studiuje),
 • rodziny zastępcze,
 • podopieczni całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych działających w Bytomiu,
 • osoby samotnie wychowujących dzieci,
 • nie jest brany pod uwagę dochód, jaki przypada na rodzinę; każdy może uczestniczyć w programie.

bg

4 komentarze

 1. miszkaniec dodano 10 lat temu

  Działanie radnej Jadwigi Skup zasługuje na uwagę , zróbmy coś konkretnego w temacie pomocy dla rodzin wielodzietnych, a nie uprawiajmy tylko gadulstwa o polityce prorodzinnej

 2. siedlczanka wielodzietna dodano 10 lat temu

  Brawo!!!Może wreszcie ktoś pomyśli o nas i naszych dzieciach, które pracują i zarabiają na emerytury innych.

 3. do siedlczanki wielodzietnej dodano 10 lat temu

  A czy to nie jest przypadkiem roszczeniowa postawa rodem z PRL? "Pracują i zarabiają na emerytury innych" – to brzmi strasznie, nieludzko…
  A jak pomoc rodzinom, które maja jedno dziecko (lub wcale) i chcą mieć więcej – trójkę lub czwórkę?

 4. do do siedlczanki wielodzietnej dodano 10 lat temu

  Jeżeli rodziny chcą mieć więcej dzieci niż jedno to niech nie myślą wyłącznie egoistycznie , ale emanują miłością, bo bocian ich im nie przyniesie. Naród i Państwo które myśli o przyszłości stawia na dzieci i politykę prorodzinną. A fakty są bezsporne , że stajemy się coraz bardziej społeczeństwem starzejącym się. Myślmy i działajmy perspektywicznie i mądrze !!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?