SPIN

„Mgła” – dokument o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku

Aneta Borkowska sobota, 5 lutego 2011, 11:03 Aktualnie, Wydarzenia

Klub „Gazety Polskiej” zaprasza na pokaz filmu „Mgła”  i spotkanie ze współpracownikami ś. p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Jackiem Sasinem i Adamem Kwiatkowskim. Pokaz odbędzie się 12 lutego o godz. 17. w sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp wolny.

Film „Mgła”  opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. Wspominają  oni  atmosferę wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego  do Katynia. Opowiadają o tym w jaki sposób dowiedzieli  się o katastrofie, o wydarzeniach jakie miały miejsce podczas pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu, o okolicznościach przejmowania władzy przez marszałka Bronisława Komorowskiego. W filmie znalazły się nie publikowane wcześniej zdjęcia  z lotniska w Smoleńsku.

Film zrealizowany przez dokumentalistkę Marię Dłużewską i dziennikarkę Joannę Lichocką wyprodukowała „Gazeta Polska”. Występują  w nim : Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski   i Paweł Zołoteńki. Przejmujące „Suplikacje, Święty Boże” zaśpiewał Andrzej Dziubek z zespołu De Press.

Barbara Golec

14 komentarzy

 1. karol dodano 10 lat temu

  A według mnie to już początki kampani. Jacek Sasin z którym będzie spotkanie po pokazie filmu jest rodowitym warszawiakiem ale mimo to wystartuje do wyborów z nr 1 w naszym okręgu. Moim zdaniem chce się poprostu wypromować. Tylko dlaczego w taki sposób? Nasz poseł Tchórzewski chyba dostał pstryczka w nos 🙂

 2. Antyfaszysta dodano 10 lat temu

  Nekropolityczna kampania wyborcza PiSu rozpoczęta!

  Nie udało się w wyborach prezydenckich, potem w samorządowych więc teraz trzeba wytoczyć najcięższe działa aby osiągnąć sukces polityczny. Ci PiS-owscy obłąkańcy naprawdę wierzą w to, iż na uprawianiu nekropolityki uda im się wygrać jakiekolwiek wybory. O tym, że nie tędy droga nie przemawia do nich nawet fakt, iż znaczna część posłów z ich ugrupowania parlamentarnego odeszła i założyła własny klub. Co prawda w geście solidarności z wyrzuconymi posłankami, ale zanim to nastąpiło głośno było o podziałach w PiS-ie w kwestii katastrofy smoleńskiej. Uważam PiS za bandę oszołomów i hipokrytów. Gdyby to nie ich prezydent zginął tylko ktoś z PO lub SLD, a przedterminowe wybory wygrałby, któryś z braci Kaczyńskich to nawet by tańczyli z radości zaraz po tragedii i nie dopuściliby do jakiegokolwiek śledztwa. Teraz bronią naszych pilotów bredząc, że był to zamach, ale mogę się założyć, iż gdyby nie chodziło o L. Kaczyńskiego to bez skrupułów swoją teorię przyczyn katastrofy oparliby na ich błędach. Mam nadzieję, że lewicowe środowiska się skonsolidują i powstrzymają to szaleństwo i ludzi je nakręcających, bo w przeciwnym razie po wygranych przez PiS wyborach będziemy mieli taki sam chaos jaki jest w Egipcie. Ta partia w ogóle nie nadaje się do rządzenia. Udowodniła w ciągu niespełna 2 lat swoich rządów. Pozdrawiam.

 3. postkomunistyczne media nie pokazują tego w TV, to dowód na tzw "demokrację" dodano 10 lat temu

  w Polsce.
  "antyfaszysto" twoi idole robią antypolską kampanię w Wyborczej i TVN, a jak nie odróżniasz pokazywania prawdy od kampanii, to leć siedzieć przed TV biedaku, tam masz swoją POesbecką prawdę.

  kolobrzeg

 4. BRAWO!!! Andrzej Dziubek i De Press!!! dodano 10 lat temu

  patrioci i niesamowicie zdolni muzycy.

  http://www.youtube.com/watch?v=Bx8D9li6OMU

 5. Kongo dodano 10 lat temu

  Obejrzę film na pewno. Cieszę się, że będzie taka możliwość. Dobrze jest samemu sobie wyrobić opinię na dany temat, a do tego niezbędne jest spojrzenie na problem z różnych stron i poznanie różnych opinii (nawet tych sprzecznych z własnym poglądem czy wyobrażeniem).
  A co do wpisów powyżej… Panowie – spokojnie, po co te nerwy, te złości i jady? Przecież agresja rodzi agresję. Gdy używa się prowokacyjnych sformułowań, posługuje napastliwym językiem trudno oczekiwać pojednania czy choćby zrozumienia, prawda?
  Miłego popołudnia!

 6. rozsądna dodano 10 lat temu

  Antyfaszysto głupi jesteś i głosisz poglądy faszystowskie sam o tym nie wiedząc. Dokonujesz segregacji ludzi na tych, którzy mają jedynie słuszne poglądy wg. ciebie , a innym odmawiasz prawa do funkcjonowania w przestrzeni publicznej. To jest właśnie totalitaryzm rodem z Białorusi czy Koreii Północnej, a dla ciebie to właśnie jest demokracja… Gratuluję wyrobienia politycznego.

 7. jagielonczyk dodano 10 lat temu

  Komandosi to do Afganistanu, a od Siedlec wara – startować w swoich rodzimych majątkach

 8. siedlczanin dodano 10 lat temu

  W pełni się zgadzam z " Antyfaszysta" dla mnie były afery najlepsze wykrywane przez Ziobre i innych pajaców a jak już nie było co, to w swoim rządzie znaleźli aferę z Lepperem i zaczęli swoich wsadzać Lipiec, Kaczmarek i inni pokrzywdzeni, nigdy więcej ich rządów

 9. warrior65 dodano 10 lat temu

  Buraczana inteligencja wychowana na propagandzie żydomediów nie ma świadomości narodowej, oraz podstawowego poczucia sprawiedliwości, a historia to dla nich abstrakcja. I nic tu nie zmienią nicki typu antyfaszysta czy siedlczanin. Czytać matołki, czytać! I nie tylko propagandę szechtera.

 10. JA dodano 10 lat temu

  Zgadzam się z tym co napisał "Antyfaszysta"

 11. maxymilian dodano 10 lat temu

  Promować "coś tak plugawego" i pełnego kłamstwa , nienawiści –
  czyli – typowego dla koncernu pana Rydzyka i jego kolaborantów
  (nie różniących się swoim postępowaniem prawie niczym , od
  kolaborantów dyktatora Jaruzelskiego, jego "tubu" Urbana etc.).

  Informacja prasowa – to jedno , a promowanie "czegoś takiego" –
  to coś zupełnie innego…

  Czyżby SPIN zamieniał się oto w S_PIS… Hmmm… o_O

  Szkoda… Szkoda bardzo…

 12. Do maxymiliana dodano 10 lat temu

  Tak… jak SPIN pisze o PiS to zaraz krzyk, że zmienia front na nich, jak nie pisze to jest za Platformą. To o czym media mają pisać abyś ich uznał za bezstronnych????? Bo ja zawsze myślałem, że o wszystkim. Wydaje mi się, że spin jest naprawdę jedynym niezależnym medium w naszym mieście, nie stoi nad nim urząd, biskup, czy ktokolwiek inny. Mi się to podoba, ale widzę, że niezależność według Ciebie jest zależna od Twojego politycznego kierunku. 🙂

 13. trochę wstyd dodano 10 lat temu

  Trochę wstyd pokazywać w publicznym ośrodku kultury tak nachalną propagandę wyborczą.
  Od zawsze szukamy winnych wśród innych, my sami zawsze jesteśmy bez winy.

 14. Pytanie dodano 10 lat temu

  Czy króryś z forumowiczów obejrzał ten film?? Bo krytyki tu co niemiara. Ja obejrzałem nuda do kwadratu gadające głowy opowiadające swoje przeżycia z lotniska po katastrofie. Żadna polityka, żadna kampania! Ot subiektywny opis wspomnień pracowników kancelarii prezydenta i tyle. A swoją drogą przerażający jest fakt krytyki i obrzucania błotem filmu którego się nie widziało. TRAGEDIA!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?