SPIN

Pawłowski: Stadion na Błoniach z końcem czerwca

Beata Głozak czwartek, 10 lutego 2011, 19:47 Siedlce, Wydarzenia
Mirosław Pawłowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce: Po dorzuceniu obiektów a także uwzględnieniu pogody i tego, że ten obiekt budujemy dla siebie na długie lata, więc nie ma co ścigać się z terminem, myślę, że obiekt będzie gotowy do oddania go grającym pod koniec czerwca. Fot. AB

Mirosław Pawłowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce: Po dorzuceniu obiektów a także uwzględnieniu pogody i tego, że ten obiekt budujemy dla siebie na długie lata, więc nie ma co ścigać się z terminem, myślę, że obiekt będzie gotowy do oddania go grającym pod koniec czerwca. Fot. AB

Stadion na siedleckich Błoniach przy ul. Północnej zostanie oddany do użytku pod koniec czerwca tego roku. Dopiero wtedy, jak mówi Mirosław Pawłowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce  na murawę wejdą grający. Skąd to opóźnienie? Wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Budowa stadionu na Błoniach jest zaawansowana w 80 procentach. Mamy powierzchnię dachu przykrytą blachą a pod koniec miesiąca będą świetliki. Wewnątrz są kładzione glazury, terakoty, montowane urządzenia sanitarne, elektryczne, czyli wszystko to co jest związane z wykończeniem trybuny – mówi Mirosław Pawłowski, prezes ARM Siedlce.

Niestety niekorzystne warunki atmosferyczne zatrzymały nieco prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych. Do ułożenia pozostały nadal dwie płyty trawiaste na boisku nr 4 i boisku głównym. W całej inwestycji pojawiły się też nowe okoliczności, które jak podkreśla prezes skutkują koniecznością rozszerzenia dotychczasowego zakresu robót.

Widok z trybuny na boisko główne; zdjęcie ze stycznia 2011 roku. Fot. AB

Widok z trybuny na boisko główne; zdjęcie ze stycznia 2011 roku. Fot. AB

 

– W trakcie budowy zaprosiliśmy wiceprzewodniczącego Wydziału Dyscypliny Gier z PZPN. Po odbiorach, których w ostatnim czasie na stadionach było dużo, PZPN stwierdził konieczność wybudowania dodatkowych wyjść awaryjnych bezpośrednio z trybuny na płytę boiska i taką zmianę wprowadzimy także u nas – tłumaczy Pawłowski.

Takie rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo kibiców podczas rozgrywek.

– Sprowadza się to do tego, że musimy przeciąć barierę, która jest zaprojektowana jako cała i zrobić schodki zejściowe na płytę boiska z systemem zabezpieczeń. To jedna z dodatkowych rzeczy. Na boisku sztucznym dorabiamy też zejście dla osób niepełnosprawnych – wylicza prezes ARMS.

Co w praktyce oznaczają te słowa? To, że dodatkowe obiekty to dodatkowy czas.

– Po dorzuceniu obiektów a także uwzględnieniu pogody i tego, że ten obiekt budujemy dla siebie na długie lata, więc nie ma co ścigać się z terminem, myślę, że obiekt będzie gotowy do oddania go grającym pod koniec czerwca.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN, wszystko wskazuje na to, że w najbliższych kilku latach nie ma szans na budowę drugiej, południowej trybuny na stadionie. Jak powiedziała nam osoba zbliżona do urzędu, na warunki siedleckie wystarczy to, co jest w tej chwili. Czy te słowa potwierdzą się? Zobaczymy.

bg

8 komentarzy

 1. . dodano 11 lat temu

  Zamiast "Pilskiego" proponuję wstawić "Polskiego".. Nie wiem czemu, ale chyba lepiej brzmi 😛

 2. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Poprawione. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

 3. "...że obiekt będzie gotowy do oddania go grającym pod koniec czerwca." dodano 11 lat temu

  I mamy całą prawdę o stadionie.
  100 nawet 200, a gdzie reszta mieszkańców "zaściankowej" miejscowości.
  Dodać trzeba jeszcze pracooooowniów.
  Wyrażenie cudzysłowie, to określenie prezydenta.

 4. Kuba dodano 11 lat temu

  Ja to się zastanawiam po cholerę nam w ogóle ten stadion, aby raz na rok mecz był. Bo nic więcej tam się dziać nie będzie zapewne. Szkoda pieniędzy, szkoda czasu, wszystkiego szkoda.

 5. mr dodano 11 lat temu

  pomijajac juz pytania czy to jest nam tak potrzebne, niekorzystne warunki atmosferyczne?! Przeciez to jest nasza Polska i nasza polska zima. 9 miesięcy zimna, z czego 4 miesiące śniegu i lodu. Przecież ten styczeń jest jednym z najcieplejszych od wielu lat! To śmieszne… Warunki pogodowe nie pozwalaja na terminowe przeprowadzanie robót i te same warunki sa wiecznym zaskoczeniem siedleckich drogowcow! HA HA

 6. kibic dodano 11 lat temu

  jeden mecz na rok… trzeba mieć pojęcie co się dzieje w mieście, obiekt będzie użytkowany przez Pogoń, w przyszłym sezonie prawdopodobnie będzie II liga i tu moje pytanie, co z licencją stadionu, z wcześniejszych wypowiedzi można było się dowiedzieć że na II ligę musi być sektor dla gości, a więc jakie rozwiązanie będzie zastosowane? wydzielenie sektora na zbudowanej trybunie?

 7. .. dodano 11 lat temu

  Gdyby stadion był przy więzieniu "sektor wydzielony" byłby za murem.

 8. . dodano 11 lat temu

  Robią tandetę i tyle.Trochę rozgrzebią stadion(jedna trybna), zrobią prowizoryczną obwodnicę (szerokości ul. poznańskiej), potem wezmą się za basen i halę sportową- aż strach się bać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?