SPIN

POLICJA: Próbowali okraść kościół

Aneta Borkowska czwartek, 10 lutego 2011, 14:15 Aktualnie, Wydarzenia

W policyjnym areszcie zatrzymano wczoraj (9 lutego) dwóch mieszkańców gminy Siedlce. Mężczyźni ci będąc pod wpływem alkoholu skradli w jednym z siedleckich kościołów dwa duże mosiężne świeczniki, które próbowali sprzedać na złom. W najbliższym czasie odpowiedzą za kradzież, za którą grozić im będzie do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 15. ministranci z parafii Bożego Ciała w Siedlcach idąc ulicą Okrężną zauważyli dwóch mężczyzn niosących na ramionach dwa duże mosiężne świeczniki. Ministranci rozpoznali, że są to świeczniki z ww. kościoła. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomili księdza. Duchowny wraz z drugim księdzem niezwłocznie ruszyli samochodem w pogoń za złodziejami, jednocześnie informując telefonicznie o całym zdarzeniu dyżurnego siedleckiej KMP. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali sprawców i zabezpieczyli skradzione świeczniki. Ze względu na ich wagę wartość skradzionego mienia oceniono na kwotę 2 tys. zł. Okazało się, że sprawcami są 35 i 34 letni mieszkańcy gminy Siedlce. Obydwaj w chwili zdarzenia mieli w organizmach po ponad 2 promile alkoholu. Teraz zatrzymani trzeźwieją w policyjnym areszcie, a w najbliższym czasie odpowiedzą za przestępstwo kradzieży, za które grozić im będzie do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP

Komentarze (1)

  1. efaster dodano 11 lat temu

    Droga Redakcjo, może trochę nie na temat, ale mam prośbę, a mianowicie ARM rozpisał przetargi (jeden na kredytowanie http://www.arm.siedlce.pl/przetarg/aquapark-kredyt/ogloszenie.pdf , drugi na budowę http://www.arm.siedlce.pl/przetarg/aquapark-wykonawca/ogloszenie.pdf ) siedleckiego aqaparku.

    Niestety w żadnym z siedleckich mediów nie znalazłem nic na ten temat. Owszem każdy obywatel miasta może poczytać sobie o przetargu, ale jest tam wiele "fachowego" prawniczego języka. A Wy Redakcjo umiecie łatwo wyczytać, co i jak. Jakie warunki musi spełnić bank udzielający kredytu, czy będzie preferencyjny, jeśli zostanie wybrany ten sam, co kredytował budowę stadionu, czy zamawiający nie przewiduje takiej możliwości ?Jakie warunki musi spełnić wykonawca, (czy musi okazać się wybudowaniem kilku tego typu obiektów). Wszytko to jest ważne, by aqapark mógł cieszyć oczy Siedlczan (i nie tylko), tak jak pobliski stadion. Wyczytałem (po pobieżnej lekturze), że roboty mają zacząć się 2 maja br. (Dzień Flagi państwowej ? – trochę dziwne), a koniec prac przewidziany jest na 31 października 2012 roku.

    Z góry dziękuję za zajęcie się tą sprawą
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?