SPIN

POLICJA: Trzej bandyci z gminy Skórzec zatrzymani

Beata Głozak piątek, 11 lutego 2011, 12:51 Aktualnie, Wydarzenia
Jeden z zatrzymanych przestępców. Fot. KMP Siedlce

Jeden z zatrzymanych przestępców. Fot. KMP Siedlce

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy ustalili i zatrzymali 3 sprawców rozboju do którego doszło na początku listopada 2010 roku. Są nimi 33, 22 i 21 – letni mieszkańcy gm. Skórzec (pow. siedlecki). Dziś (11.02) o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

3 listopada 2010 roku około godziny 23.30 w Siedlcach na ulicy Kilińskiego trzech nieznanych mężczyzn zaatakowało przechodzącego tamtędy 21 – letniego studenta. Napastnicy po dotkliwym pobiciu ofiary skradli mu m. in. telefon komórkowy, aparat fotograficzny oraz pieniądze. Powiadomieni o tym przestępstwie policjanci przystąpili do poszukiwania sprawców. Początkowo praca funkcjonariuszy nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i śledztwo w tej sprawie zostało oficjalnie umorzone. Funkcjonariusze nie dawali jednak za wygraną. Pomimo oficjalnego umorzenia nadal sprawdzali wszelkie informacje mogące naprowadzić ich na trop przestępców.

Działania te zostały zakończone sukcesem. Skrupulatnie gromadzone dowody pozwoliły na wytypowanie kręgu podejrzanych. Przedwczoraj (09.02) siedleccy kryminalni wspólnie z policjantami z PP w Skórcu zatrzymali 5 mieszkańców tej gminy. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności jednoznacznie potwierdziły, że sprawcami tego przestępstwa jest trzech z nich. Dziś o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje siedlecki sąd. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach

4 komentarze

 1. ada dodano 11 lat temu

  do lochu z nimi!

 2. al dodano 11 lat temu

  Chodzisz sobie po ulicach swojego miasta, być może pod swoim domem, a tu takie bydło przyjedzie i cię skatuje (jak zwykle w schemacie: kilku na jednego). Może będziesz niesparwny fizycznie, chory do końca życia. Bydło nawet nie posiedzi za kratkami.

 3. wyszło, dodano 11 lat temu

  że cała gmina to tylko bandyci. Trzeba pisać z jakich miejscowości.

 4. al dodano 11 lat temu

  to barany ciekawe jak by ktos ich pobil tak jak oni go pobili

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?