SPIN

POLICJA: Lodowisko przy OSiR pod czujnym nadzorem

Beata Głozak wtorek, 15 lutego 2011, 20:16 Aktualnie, Wydarzenia
Policjanci na siedleckim lodowisku. Fot. KMP Siedlce

Policjanci na siedleckim lodowisku. Fot. KMP Siedlce

Dzisiaj (15.02) policjanci z Zespołu ds. Nieletnich KMP podczas działań profilaktycznych w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” odwiedzili lodowisko przy OSiR w Siedlcach. Z tej „miejskiej ślizgawki” korzysta codziennie kilkaset osób. Jednak jak wskazują statystyki nieodpowiednie zachowanie korzystających z niej jest przyczyną wielu groźnych wypadków. O tym, jak bezpiecznie spędzać czas, przypomnieli dzisiaj łyżwiarzom siedleccy funkcjonariusze.

Na początku grudnia 2010 roku Siedlce wzbogaciły się o nowy obiekt sportowy. Jest nim profesjonalne lodowisko działające przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Szczególnie chętnie jest ono odwiedzane przez dzieci i młodzież podczas rozpoczętych właśnie ferii zimowych. Jednak jak wskazują statystyki, zachowanie nie wszystkich korzystających z tego obiektu jest właściwe i bezpieczne.

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia siedleckie pogotowie przyjęło 10 zgłoszeń o wypadkach, którym ulegli korzystający z „miejskiej ślizgawki”. Szczególne zagrożenie stwarzają osoby, które jeżdżąc na łyżwach czują się jakby same znajdowały się na tafli lodu i nie zwracają uwagi na pozostałych uczestników, wśród których wielu rozpoczyna dopiero naukę jazdy na łyżwach.

Do jednego z takich niebezpiecznych zdarzeń doszło 2 stycznia b. r. Rozpędzony młody łyżwiarz wpadł na trzyosobową rodzinę przebywającą na tafli. W wyniku tego zderzenia 4 – letni chłopczyk po uderzeniu głową o lód doznał złamania podstawy czaszki i został przewieziony do szpitala. O tym i innych incydentach stwarzających zagrożenie dla jeżdżących przypomnieli dziś obecni tam funkcjonariusze.

Ślizgającym się przypomniano też, że w czasie korzystania z lodowiska dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników należy ściśle przestrzegać regulaminu tego obiektu. Osoby, które w rażący sposób będą naruszały zasady bezpieczeństwa muszą się liczyć z wyciągnięciem wobec nich konsekwencji prawnych na podstawie art. 54 KW – „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Ponadto siedleccy policjanci objęli szczególnym nadzorem rejon przyległy do lodowiska, a wszystko po to, aby korzystające z niego osoby mogły spędzić swój wolny czas w maksymalnie bezpieczny sposób.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?