SPIN

Mariusz Orzełowski oficjalnie dyrektorem CKiS

Beata Głozak środa, 16 lutego 2011, 12:06 Siedlce, Wydarzenia
Mariusz Orzełowski (pierwszy od lewej), dyrektor CKiS i Grzegorz Orzełowski, dotychczasowy p.o dyrektora "Centrum". Fot. AB

Mariusz Orzełowski (pierwszy od lewej), dyrektor CKiS i Grzegorz Orzełowski, dotychczasowy p.o dyrektora "Centrum". Fot. AB

Od dzisiaj, czyli od 16 lutego Mariusz Orzełowski, dotychczasowy naczelnik biura prezydenta Wojciecha Kudelskiego rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Przypomnijmy, że stało się to po tym jak były już dyrektor CKiS Jan Jaroszyński zwrócił się do prezydenta Siedlec o rozwiązanie z nim umowy. Szybkie przeniesienie Mariusza Orzełowskiego z magistratu do „Centrum” było możliwe dzięki temu, że Wojciech Kudelski zwrócił się do ministra kultury o odstąpienie od procedur konkursowych przewidzianych na to stanowisko. Nieco ponad dwa tygodnie temu minister przychylił się do prośby siedleckiego prezydenta. Żeby zostać dyrektorem CKiS Orzełowski musiał zrzec się mandatu radnego, który uzyskał podczas ostatnich wyborów samorządowych.

bg

**** Mariusz Orzełowski z zawodu jest muzykiem. Ukończył muzykologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (dzisiaj – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) oraz studia dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzi szeroką działalność artystyczną w Siedlcach. Jest założycielem i autorem drogi artystycznej Chóru Miasta Siedlce, z którym odniósł wiele sukcesów w kraju i zagranicą. Chórmistrz, dyrygent, organizator życia kulturalnego i społecznego, samorządowiec, rodowity siedlczanin, laureat wielu nagród w tym: Odznaka Ministra Kultury „Zasłużony Działacz Kultury”, Honorowa Nagroda Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria” za szczególny wkład w rozwój miasta Siedlce otrzymana w 2003 roku. (źródło: UM Siedlce)

21 komentarzy

 1. WS dodano 10 lat temu

  To po co startował do samorządu !!!!??????zabrał szanse innym do rady miasta. Następny oszust wyborczy w Siedlcach . Chórmistrz powinien zajmować się chórem. Hm ,ale w sumie teraz w CKiS będzie non stop chór potem "Klimakterium" potem chór i znowu "Klimakterium", przeplatany twórczością sp.ks. Twardowskiego , a w MOK na Sali Podlasie ( jeżeli się nie rozpadnie), do sierpnia będą Jasełka ,Kolędy Jasełka ,Kolędy i uroczystości polityczno-kościelne.Oczywiście Sala Podlasie jest przeznaczona li tylko dla osób niewidomych ,ponieważ fotele w tym że przybytku nie dają żadnej możliwości oglądania w wygodnej pozycji to co się dzieje na scenie.No może w pozycji jak to robi Surykatka. Podsumowując MOK po wezwaniem św.Macieja ,CKiS pod wezwaniem św.Mariusza. Kościoły kultury po prostu . K.rwa M.ć !!!!!!! ja też jestem siedlczaninem . NIE PRZENOŚCIE NAM CZĘSTOCHOWY DO SIEDLEC,wystarczy ,że dwa razy w tygodniu jeździ tam specjalnie PKP (no kiedyś jeździło teraz nie wiem).
  http://surykatki.blox.pl/2007/07/surykatka-ciekawskim-zwierzeciem-jest.html to jaką pozycje zajmuje surykatka 🙂

 2. :) dodano 10 lat temu

  Podpisuję się pod tym, co użytkownik powyżej napisał 🙂 Ale idzie ku lepszemu.. Proszę być cierpliwym, zapewniam, że w Siedlcach zadzieje się coś więcej niż chór i kolędy 🙂 Nie jestem Mariuszem Orzełowskim!

 3. bartek dodano 10 lat temu

  Tak. Każdy Mariusz Orzełowski podpisałby, że nie jest Mariuszem Orzełowskim :D. A na poważnie – mam nadzieję, że ten prawdziwy MO – nie lubię tych jego inicjałów 😀 – naprawi nieco zmanierowane gwiazdy CKiS i pokaże, że artysta a takim niewątpliwie jest Orzełowski nie musi nigdzie włazić "artystom" żeby trzymać taką instytucję jak CKiS.
  Powodzenia

 4. i dobrze dodano 10 lat temu

  najszczersze gratulacje

 5. terenia dodano 10 lat temu

  Nie bedę do tego wracać ,ale mam niesmak po tym jak pan Orzełowski zrezygnował z mandatu. myślę, że wystawił sobie opinię i jako czlowiek i dyrektor. mimo to życzę mu powodzenia

 6. nie wiem dodano 10 lat temu

  Nie wiem jak będzie ale napewno "jakoś" będzie.
  Kilka rzeczy trzeba załatwić.
  Teatr czy scena teatralna?
  Repertuar.
  Strona teatru oddzielona od CKiS.
  Strona do zmiany (taka wsiowa, że hej).

 7. ciekawy dodano 10 lat temu

  MO- Mariusz Orzełowski czy milicja obywatelska? Czy może to jedno i to samo?

 8. muzyk dodano 10 lat temu

  Konkurs daje szansę wyboru najlepszego.Brak konkursu daje szansę ……… .
  Kto wie czy w przypadku ogłoszenia konkursu do Siedlec nie przybyłaby sława.
  Dla mnie pan Orzełowski Mariusz sławą nie jest.
  Na pewno jest krzywoprzysięzcą ponieważ zrezygnował z mandatu Radnego , a tak się chwalił , że najwięcej uzyskał głosów i nie zawiedzie swoich wyborców.
  Długo nie trzeba było czekać. Pan Orzełowski "nasz bohater " nie będzie tyrał na rzecz drugiego za 1300 zł. miesięcznej diety Radnego .
  Sądzę , że Prezydent Kudelski stworzył precedens . W związku z tym pytam , kto następny poza konkursem ?

 9. nina dodano 10 lat temu

  Zgadzam się z "muzykiem". Decyzja prezydenta to precedens, który jest niebezpieczny, bo toruje drogę do takich decyzji w przyszłości.

 10. nie podoba mi się dodano 10 lat temu

  Nie podoba mi się takie załatwianie sprawy. Może p. Orzełowski to dobra i właściwa osoba na tym miejscu, ale nie podoba mi się to, że bez konkursu. Ot i wszystko.

 11. zaprotestuj! dodano 10 lat temu

  rozłóż swoją osobę w holu w UM.

 12. dr Knorr dodano 10 lat temu

  Zgodzę się z niektórymi wymienionymi tutaj postulatami dotyczącymi zmian. Jest to pewnie jedynie kropla w morzu, ale osobiście wierzę, że osoba MO to gwarantuje. Przez ostatnie 4 lata zmienił oblicze promocji miasta i imprez się w nim odbywających, przez następne będzie zmieniał oblicze CKiS. Procedura konkursowa to z kolei tylko i wyłącznie przedłużanie czasu procedury w wyniku której i tak MO zostałby dyrektorem – minimum o miesiąc przedłużyłby się czas trwania CKiS bez dyrektora, czas w którym trwa planowanie imprez wiosna/lato/jesień, czyli okres, w którym instytucja ta planuje największe wydarzenia artystyczne. Później marudzilibyśmy, że mamy w tym okresie sezon ogórkowy, że nic nie ma ciekawego do zaproponowania nam CKiS, a tak może będzie inaczej 🙂 A ze sposobu pisania komentarzy mogę wywnioskować, że tak rozczarowany obywatel zrzeknięciem się mandatu przez MO to jedna i ta osoba pod różnymi nickami – tylko po co mnożyć coś podobnego? (przypominam, że w 2007 MO został naczelnikiem, zrezygnował z mandatu, obiektywnie robił dużo dobrego i co dalej? rozgromił pozostałych w listopadzie ubiegłego roku mimo, że tak boli piszących, że zrezygnował, a to przecież ludzie wydali aprobatę dla jego działań ponownie, czyli chcą, aby jego działania były kontynuowane). A o MO jestem spokojny 🙂

 13. WS dodano 10 lat temu

  Brak konkursu to w stylu poprzedniej epoki ,a nawet to jest takie siedleckie w sumie. SKANDAL!!!. Rodzina Orzełowskich jak rodzina Soprano. Przejęła CKiS na długo ( 4 lata na początek).Panie prezydencie czas na emeryturkę i wierzę że będzie się miał Pan się z czego spowiadać …oj będzie tego gruboooo.

 14. do Bartka dodano 10 lat temu

  do BARTKA: Artysta Orzełowski nie musi ,ale włazi tam gdzie nie dopisałeś , myslisz,że bez włażenia tam… zostałby dyrektorem CKiS?. Nie bądź naiwny 🙂

 15. masz rację doktorze dodano 10 lat temu

  Dr Knorr ma całkowitą rację. Procedura konkursowa wydłużyłaby tylko czas oczekiwania na powołanie M. Orzełowskiego, bo to, że zostałby dyrektorem a zostałby na pewno, bo sam Kudelski powiedział, że będzie to sugerował komisji.

 16. dr Knorr dodano 10 lat temu

  Cieszę się, że ludzie potrafią jeszcze myśleć racjonalnie. A swoją drogą (nie wiem czy powinienem, bo zapewne użytkownik ten zmieni sposób pisania komentarzy), ale dotychczasowe jakieś insynuacje, negatywy pisane są w jednakowy sposób – śmiem twierdzić, że przez jedną osobę – stawianie spacji przed przecinkami i kropkami, ogólny bałagan w wypowiedziach. Szkoda mi takich ludzi – nie mają własnego życia i trują, plują w Internecie. A anonimowość i kilka nicków pod którymi się skrywa jest coraz bardziej ograniczona w dzisiejszych czasach to tak w gwoli przypomnienia kolego kilku nick'owy.

 17. dyzio5 dodano 10 lat temu

  tak po prawdzie to oba Ośrodki są pod tym samym wezwaniem Św.Mariuszów

 18. gość dodano 10 lat temu

  Panie Mariuszu gratuluję. Zazdrość zawsze pozostanie zazdrością tylko powinniśmy umieć sobie z nią radzić a nie wszyscy to potrafią.

 19. kult-turka dodano 10 lat temu

  -Ten jest dobry, tamten zły -dyskusja jak w piaskownicy…
  MO skoro został namaszczony, podobnie jak jego poprzednik, dlatego myślę, że teraz powinien podzielić się AUTORSKIMI pomysłami, co do profesjonalizacji budynku z największym kominem w mieście…
  Myślę, że sam nie ma pomysłu, ale podobno wystarczy się schylić. Sam niczego nie zrobi, tymi co są nie podryguje, nowych kreatywnych nie zatrudni, bo za 1500 PLN wolą dbać o własną działalność. Centrum było, jest i będzie. Czego się spodziewacie, awangardy, Warlikowskiego, Jarzyny, Rolling Stonsów, kto ich tu zaprosi, kto pogada – nie wiem, może Badurek z Łukowa.
  Myślę, że nic się nie zmieni, bo nie ma wciąż osoby otwartej, mądrej i twórczej, która scala nie dzieli. jest za to ambicja po trupach i prowincjonalna polityka…
  Nie wiem też i prawie nikt nie wie, dlaczego Jaroszynski złożył rezygnację, co zrobił źle, w czym się nie sprawdził w trakcie tego bałaganu wynikającego z remontu, mimo wszystko, na deficyt imprez nikt nie narzekał. My nic nie wiemy i na nic nie mamy tak naprawdę wpływu, no prawie na nic, bo znowu i tak staniemy przy kasie…

 20. program dodano 10 lat temu

  http://www.ckis.siedlce.pl/tfile/InVitro_may.jpg

 21. terenia to nie ja dodano 10 lat temu

  Drogi Mariuszu, pomimo, że nie odpisałeś ani słowa na mojego e-maila wysłanego na jeszcze służbowy adres /przed objęciem CKiS/, uprzejmie informuję, że nick "terenia" to nie mój wpis. Ani żaden inny. Tak, że tego …… Teresa B.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?