SPIN

Orzełowski za Orzełowskiego. Prezydent ma nowego naczelnika

Beata Głozak czwartek, 17 lutego 2011, 12:04 Siedlce, Wydarzenia
Grzegorz Orzełowski (drugi od lewej) podczas oficjalnego otwarcia CKiS. Fot. AB

Grzegorz Orzełowski (drugi od lewej) podczas oficjalnego otwarcia CKiS. Fot. AB

Wczoraj 16 lutego Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec zatwierdził wybór komisji konkursowej, która wskazała Grzegorza Orzełowskiego na stanowisko naczelnika prezydenckiego biura.

„Pan Grzegorz Orzełowski spełnił wszystkie wymagania formalne  określone w ogłoszeniu o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze z dnia 31.01.2011 r. Na podstawie analizy dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej  Komisja Rekrutacyjna uznała, że Kandydat posiada niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje do wykonywania obowiązków na ww. stanowisku. Kandydat udzielał szczegółowych, konkretnych i merytorycznych odpowiedzi na pytania zadawane przez członków Komisji Rekrutacyjnej.” – czytamy na stronie BIP.

Przypomnijmy.

Do grudnia 2010 roku Grzegorz Orzełowski był zastępcą dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Jana Jaroszyńskiego. Po tym jak prezydent Wojciech Kudelski na prośbę samego Jaroszyńskiego odwołał go ze stanowiska dyrektora Orzełowski został p.o dyrektora „Centrum”. W tym samym czasie brat Grzegorza Orzełowskiego Mariusz był w siedleckim magistracie naczelnikiem biura prezydenta ze względu na jego zasługi dla siedleckiej kultury prezydent Wojciech Kudelski postanowił przenieść go bez konkursu i za zgodą ministra kultury z Urzędu Miasta Siedlce na stanowisko dyrektora CKiS a jego bratu Grzegorzowi zaproponować stanowisko naczelnika. Prezydent Siedlec publicznie przyznał: „Ponieważ w tej chwili zastępcą dyrektora CKiS jest człowiek bardzo blisko skoligacony z panem Mariuszem to nie mam nic do ukrycia, że będę zabiegał, aby on startował w konkursie na stanowisko naczelnika gabinetu prezydenta.”

bg

32 komentarze

 1. uważny dodano 11 lat temu

  To jeden z największych "bąków" pana Prezydenta. Oświadczył dawno, iż ten Pan Będzie Naczelnikiem Wydziału. Zatem konkurs był największą fikcja w dziejach magistratu. Ciekawe czy dobrze sie czuje nowy Naczelnik. A jak samopoczucie członków Komisji konkursowej w związku z udziałem w tej farsie. Nie wspomne o samopoczuciu Pana Prezydenta.

 2. efaster dodano 11 lat temu

  takie, rzeczy tylko w Siedlcach 🙂 Oj będzie niezły ubaw jak się CBA do UM "przytuli".

 3. jaga_aga dodano 11 lat temu

  Panie 'uważny' samopoczucie to oni niestety mają świetne. Zapewniam, że nie widzą nic niewłaściwego w tych wszystkich nominacjach. Co do komisji konkursowej to nie wiem, ale może ktoś ma jakieś wyrzuty sumienia. Ale na pewno ci, którzy mają jakieś wątpliwości moralne dostaną rozgrzeszenie.

 4. Andy dodano 11 lat temu

  Super podoba mnie się jest tak jak w Afrykańskich krajach, najstarszy brat jest prezydentem, młodszy premierem a jeszcze młodszy generałem i tak dalej do sprzątaczki włącznie identyczny przypadek na Kubie ale jak to w filmie Bareji Anioł Stanisław powiedział " Nie wstydzimy się dobrych wzorców" i dlatego nie głosuję na PIS. Pozdrawiam mieszkańców Siedlec za 44 miesiące wybierzmy lepszą władzę

 5. PDM dodano 11 lat temu

  Rodzinna sielanka, jakby w innych partiach tak wymieniano brat za brata, siostra za siostrę, itp., to by było wielkie larum, a tu miło przyjemnie, a siedleckie sumienie "wielka " dziennikarka Mariola Zaczyńska, pisała, że tu o nepotyźmie nie ma mowy bo taki fachowiec, że mucha nie siada. W Siedlcach nie mamy innych fachowców, trzeba braci zatrudniać bo inaczej magistrat by padł. Aż robi się niedobrze.

 6. o_o dodano 11 lat temu

  Przestańcie naprawdę. Ludzie nic się nie stało a to faktycznie najlepsze osoby na tych satnowiskach. Nie macie lepszych tematów.

 7. śmierdzi dodano 11 lat temu

  Do Uważny, czyli słowem prezydent się zbąkał??

 8. aad dodano 11 lat temu

  brawo PiS, róbcie sobie dalej jaja z wyborców

 9. efaster dodano 11 lat temu

  No tak, tyle żon braci, sióstr i innej rodziny pracuje w różnego rodzaju instytucjach publicznych miejskich lub powiązanych z miastem. I wszytko ok., bo mąż, żona, brat, siostra są wysokimi urzędnikami w UM. PiS swoim krzywdy nie zrobi, a transparetność, wysokie sztandary moralne, profesjonalizm, czy walka z nepotyzmem. A kogo to pochodzi. Coś mi się widzi, że któregoś pięknego dnia podzwonię trochę po redakcjach mediów ogólnopolskich typu TVN214, czy RMF FM. I po opowiadam jak to brat, za brata, żona w PUP, bo mąż sekretarzem miasta. http://www.bip.siedlce.pl/public/?id=93098
  lista z bip UM, zobaczcie ile nazwisk się powtarza, przypadek niekoniecznie.

 10. urzędniczka dodano 11 lat temu

  ale macie pole do popisu ludziska, nie? kto Wam zabronił złożyć CV?? W drzwiach ktoś stał czy co? jad Wam płynie strumieniem.

 11. WS dodano 11 lat temu

  Jak to mówią na zachodzie Polski ..do Kałuszyna Europa ,dalej Azja. Siedlec nie ma od czasów Prezydenta Guta. Jaki by nie był ,może popełniał błędy ..ALE BYŁ SIEDLCZANINEM ,a nie burakiem pastewnym ,desantem na potrzeby dzielnicy przemysłowej w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Przywieźli wtedy pełno zbieraniny z całej gminnej polski i mamy teraz efekty. Większość prezydentów i ich zastępców to PKS-y przyjezdne. Może jest jakiś jeszcze rdzenny siedlczanin z uprawnieniami na takie stanowisko i bezpartyjny . Za 4 lata nie to zaznaczy w swojej kampanii a dostanie poparcie .

  p.s. wrednie pojechałem i mało subtelnie , taki mam na tę chwile nastrój i zapewne wszystkie nabyte "siedlczuchy" …mnie nie lubią i nie życzą mi szczęścia ani pomyślności 😉 , ponieważ zdaję sobie sprawę ,że jest to tekst czysto rasistowski .

 12. urzędniczko: czwartek, 17 Luty 2011, 19:24 dodano 11 lat temu

  I co kobiecino? Myślisz, że ktoś poważnie potraktuje taki konkurs, skoro już w styczniu ogłoszono, że brat za brata….

  Masz rację efaster: takie, rzeczy tylko w Siedlcach … ale dodam do czasu.
  Aby do wiosny Andy!!! Jesze 44 miesiące …

  Pozdrawiam normalnych z PO 🙂

 13. Benek dodano 11 lat temu

  HAŃBA !!!

 14. ze starowsi dodano 11 lat temu

  Chyba nic się nie stało, TAKIE RZECZY TYLKO W SIEDLCACH. Niewielu uda się również zmienić nawet w kolejnych wyborach. Pani Sochacka która w kampanii miała wiele do zarzucenia prezydentowi w obecnej chwili dziwnie zamilkła, Pan Dobijański którego kampania opierała się na punktowaniu absurdów prezydenta (chyba punkt 5 dotyczył polityki zatrudnienia- to dla tych którzy sympatyzują z PO) nabrał wody w usta i spuścił głowę. Niestety większość, a trzeba pamiętać że Siedlce to bastion PiS nie chce widzieć żadnych nieprawidłowości

 15. brat brata dodano 11 lat temu

  Nie zastanawia was celebracja każdej decyzji prezydenta? czy to w temacie drogi czy w temacie stadion, kanał ulgi, oczyszczalnia, . Czy kultury nie mógłby prezydent powierzyć wiceprezydentowi odpowiedzialnemu za kulturę? Czy wiceprezydenci odpowiedzialni za swoje "działki" w ogóle mają coś do powiedzenia w tych swoich tematach? Chyba nie , to po co nam dwóch wiceprezydentów? Z tego widać, że wystarczy jeden, bo wszędzie tylko ten się promuje. A w ogóle to po co prezydentowi taka wielka wszechobecna promocja? Zdobył wynik na wybory, teraz mogliby promować następców. Coś podejrzewam, że na drugiej kadencji obecnego prezydenta się apetyt nie skończy. Co jest grane? Prezydent się chyba nudzi za biurkiem, tylko nikt nie pyta czy chcemy oglądać ciągle te same twarze.

 16. rex dodano 11 lat temu

  Komentator pod nickiem 'brat brata', 'benek', 'urzędniczko', 'WS' to jedna i ta sama osoba, faktycznie widać to po sposobie pisania przez tego truciciela swoich komentarzy. Sam chce zakłamać rzeczywistość i ukazać jak to niby społeczeństwo się buntuje tudzież nie wyraża aprobaty dla tego posunięcia. Chore. A jak jest? Od mediów, przez samorządowców i co najważniejsze ostatnie wybory widać, że aprobata dla MO jest ogromna i wszelcy truciciele z PO (bo sami o tym wspominacie kochani) tego nie zmienią – nawet jak dalej taki koleś będzie mnożył swoje wywodziki.

 17. efaster dodano 11 lat temu

  Bracie święte słowa, nie mniej ja już zaczynam działać 🙂 już niedługo znów Siedlce w TVN-ie 🙂

 18. rex dodano 11 lat temu

  Śmieszni jesteście. Konkurs na stanowisko naczelnika biura prezydenta miasta Siedlce był konkursem otwartym dla każdego chętnego – każdy mógł złożyć swoje papiery na to stanowisko – nawet ty (specjalnie z małej litery) efaster. W wyniku procedury konkursowej została wyłonięta najlepsza kandydatura, tyle. Pomijam właściwości tego stanowiska, że prezydent wybiera od zawsze (Gut-Symanowicz-Kudelski) na nie zaufaną sobie osobę. Teraz szczekanie.

 19. efaster dodano 11 lat temu

  Co z tego, że otwarty, jak wygra zawsze "zaufana" osoba prezydenta. Sam z resztą powiedział, nawet jak się zgłosi ktoś jeszcze to jak tak rekomenduje (z naciskiem na rekomenduję) swojego kandydata. Z resztą tego jest więcej, mąż sekretarz miasta żona dyrektor PUP. Dalej wymieniać, czy obejrzysz w TV ?? Zapytasz nie lubisz obecnego prezydenta ?? Tak i to bardzo 🙂

 20. Ciekawy dodano 11 lat temu

  Kolego "rex" co oznacza słowo: wyłonięta?

 21. dalej! dodano 11 lat temu

  Ech. Straszny ten siedlecki kompleks małomiasteczkowy… Czytam tu tę żółć tak hojnie laną i zwyczajnie robi mi się smutno. Ja jestem rodowitym siedlczaninem, tu się urodziłem i tu zdecydowałem się żyć. Nie interesuje mnie, czy władzę w moim mieście będzie sprawował ktoś z Rozbitego Kamienia czy z ulicy Karowej. Mnie interesuje, aby robił to dobrze. Nie interesują mnie familijne insynuacje i zarzuty, że brat za brata albo mąż za żonę – mnie interesuje, aby na zajmowanych stanowiskach swą pracę wykonywali dobrze. I za to będą oceniani. Dyrektorowanie Orzełowskiego w CKiS ocenimy za pewien czas. Pracę jego brata w UM – nie inaczej. I to samo z sekretarzem miasta i dyrektorem PUP. A zawiść jest cechą ludzi miałkich.
  efaster – dzwoń sobie nawet do BBC i nie zapomnij rozpocząć swej nabożnej tyrady od tradycyjnego "uprzejmie donoszę…"

 22. efaster dodano 11 lat temu

  Tak jest rób ze mnie donosiciela jak za komuny, tylko wtedy ludzie donosili władzy o rodzinie, przyjaciołach, znajomych będących w Solidarności, albo sympatyzujących z nią. A ja po pierwsze nie donoszę, tylko chce oczyścić, UM, instytucje publiczne z nepotyzmu i tzw. "polityki pro rodzinnej" (rozumianej w jak najgorszym sensie). Na nasze prezydenta inaczej nie wpłyniesz, jeśli nie zjadą się wozy telewizyjne czy radiowe. I zaczną "wiercić dziurę w brzuchu", władza jest dla obywateli. Prezydent nie może czuć się jak władca na tronie, czy jak Łukaszenko dyrektor radzieckiego kołchozu. Jednym z przywilejów demokracji jest to, że władze wybiera społeczeństwo i w każdej chwili można ją odwołać. Prezydent jest po to by służyć społeczeństwu, a nie bogacić się i zatrudniać kolegów, znajomych rodzinę, ze swojej partii politycznej. To nie jest prywatne mienie, tylko publiczne na wszytko trzeba robić przetargi, konkursy. Wygrywa najlepszy, a nie najbardziej zaufany prezydentowi. I tym się różnimy od zachodniej Europy, tam takie roszady były by nie do pomyślenia. Żona/mąż, siostra, brat, kuzyn, wuj, ciocia, etc. danego urzędnika nie mogłaby pełnić żadnej funkcji w instytucjach publicznych powiązanych służbowo z instytucją danego urzędnika. Czy to normalne, że żona sekretarza miasta jest dyrektorem PUP ??

 23. ... dodano 11 lat temu

  rex i efaster – jesteście jak dzieci. Moim zdaniem moglibyśmy narzekać gdybyśmy zostali odrzuceni w konkursie ale kto z Was tutaj piszących w nim startował? Nie. To przestańcie psioczyć.

 24. rex dodano 11 lat temu

  efaster vel. donosiciel tudzież czyściciel – mówisz/piszesz jak Twój wódz "oczyścić", którego od kilku miesięcy wielbisz na każdym forum internetowym, śmiem twierdzić, że wielbicieli tym mu nie przysparzasz, a wręcz przeciwnie (co pokazały ostatnie wybory, całe szczęście); jestem przekonany, że taki efaster, jakby wybuchła kolejna wojna jako jeden z pierwszych biegałby po mieście i wskazywał tych, których należy podstawić pod ścianę; dlatego całym sercem jestem za wszelkimi opiniami, które obiektywnie oceniają sytuację i całe szczęście, że jest ich sporo, bo niektórzy, zwłaszcza tutaj na SPINie próbują zamroczyć czytelników mnożąc pseudo.komentarze pod różnymi nickami

 25. efaster dodano 11 lat temu

  Ha, ha bo ze śmiechu pęknę, weź się od p. Dobijańskiego odwal, więcej zrobił dla tego miasta niż się Ci wydaje. A dla twojej informacji jakby (nie daj borze, odpukać w niemalowane) wybuchła wojna to bym nie mędrkował, tylko karabin w dłoń i na front. Ale na razie mamy pokój na świecie (i oby jak najdłużej) więc zajmijmy się "koł…….." z Rozbitego Kamienia.

 26. rex dodano 11 lat temu

  Śmiech na sali a propos ogromnych zasług pana D. – on ci płaci za tą miłość do niego na forach? I coraz bardziej jestem zażenowany twoimi argumentami w dyskusji i słownictwem, którym się posługujesz.

 27. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Do rex i efaster.

  Pan Kudelski już dawno powiedział że Dobijański to jego syn , a wy się kłócicie.

 28. brawo efaster dodano 11 lat temu

  Trzymam kciuki za Ciebie. Ściągnij do Siedlec jakąś ogólnopolską telewizję. Najlepiej TVN 🙂

 29. rex dodano 11 lat temu

  Ech. Straszny ten siedlecki kompleks małomiasteczkowy… Czytam tu tę żółć tak hojnie laną i zwyczajnie robi mi się smutno. (…) zawiść jest cechą ludzi miałkich.
  efaster – dzwoń sobie nawet do BBC i nie zapomnij rozpocząć swej nabożnej tyrady od tradycyjnego "uprzejmie donoszę…" / skopiowane, ale jakże trafne

 30. brat brata dodano 11 lat temu

  Rex napisał: "Sam chce zakłamać rzeczywistość i ukazać jak to niby społeczeństwo się buntuje tudzież nie wyraża aprobaty dla tego posunięcia. Chore. A jak jest? " No właśnie, jak jest? Według rexa chore jest to, że ktoś ze społeczeństwa śmie mieć odmienne zdanie niż lokalna władza. Puknij się w głowę! zanim napiszesz. Używasz paru sloganów zaczerpniętych z politycznej papki w tv nie rozumiejąc w ogóle demokracji. A może wydaje ci się, że żyjesz w PRL-u. Każdy z mieszkańców, który głosował na innych kandydatów ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Po to jest internet, po to jest wolność, po to jest demokracja. Dobrze, że bronisz swojego , masz do tego prawo, ale nie masz prawa odmawiać tego innym. Jasno piszę, że "nie wyrażam aprobaty dla takiego posunięcia". I co mi zrobisz?

 31. obserwator dodano 11 lat temu

  widzę tę żółć i nienawieść PO Siedleciego….i nie ważne ,że drugi brat wogóle z innego ugrupowania niż PiS ,to już nie jest ważne.!(cyt, za M.Z).i że zgodnie z prawem musiał stanąć do konkursu i go wygrać.? I wygrał ! Nie to nie ważne! A dlaczego sami się nie zgłosicie do takiego konkursu ?? A nie słyszeliście o Wybitnych Genach i Wybitnych Rodzinach???..Sztrausów w muzyce czy Kenedych w polityce. Kolejny problem?..,że żony ,meżowie,że razem?? W jednym zawodzie ,w pracy podobnej lub tej samej? na podobnych stanowiskach? A co to średniowiecze ,że jak mąż na stanowisku robi karierę to żona ma w domu bambosze i zupke podawać? Nie może swojej kariery robić? A nie jest tak najczęściej ,że ci co sumiennie po całych dniach pracuja ,wcześniej studiują -to swoich mężów i żony poznają w takiej samej pracy ? Nie łażą po dyskotekach , klubach ,żeby znależć partnera życiowego z innego środowiska…..Grzegorz Orzełowski bedzie świetny na tym stanowisku jestem tego pewny, tak jak nie pozwolił upaść CKIS podczas choroby 2 lat A.Meżeryckiego i po jego śmierci sam praktycznie kierował firmą 4 lata (bo tego nieudacznika J<J) nie wymienie nawet z nazwiska.

 32. oleśia dodano 11 lat temu

  zgadzam się ,to najlepszy kandydat na to stanowisko,świetny menager. i wygrał konkurs- reszta jest bezprzedmiotowe jak ta chora bezprzedmiotowa dyskusja..sztucznie napedzana przez ten tendencyjny portal…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?