SPIN

POLICJA: Ponad 17 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Aneta Borkowska piątek, 18 lutego 2011, 10:14 Aktualnie, Wydarzenia
Fot.KMP Siedlce

Fot.KMP Siedlce

Ponad 17 tyś. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj (17 lutego) podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych siedleckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej. W związku z tą sprawą zatrzymano 48-letniego mężczyznę. W najbliższym czasie odpowie on za przestępstwo skarbowe.

Wczoraj około godz. 7. rano funkcjonariusze podczas działań znaleźli ponad 17 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Wspólna akcja policji i Izby Celnej przeprowadzona była na obszarze powiatu siedleckiego. Podczas działań na krajowej 2 zatrzymano do kontroli samochód, którym kierował 48 – letni mieszkaniec Siedlec. Podczas sprawdzania okazało się, że  mężczyzna przewozi dużą ilość nielegalnych papierosów, które miały trafić do nielegalnego obrotu. Zatrzymany w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi mu za to m.in. bardzo wysoka grzywna.

kom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?