SPIN

GŁOZAK: Broniłam prawdy – dostałam udem

redakcja sobota, 19 lutego 2011, 20:56 Komentarze, Wydarzenia
Beata Głozak: Kilka dni temu z przerażeniem odkryłam, że... siedlczanie nie są do końca zadowoleni z lokalnych władz. Czytając komentarze pod wieloma artykułami dowiedziałam się, że żałują oddanych głosów, że teraz to zrobiliby inaczej, że się po prostu zawiedli... I zrobiło mi się... ciężko (jak w reklamie). Dlatego też tym, którzy kierowali się sercem i tym od rozumu dedykuję tę scenkę...

Beata Głozak: Kilka dni temu z przerażeniem odkryłam, że... siedlczanie nie są do końca zadowoleni z lokalnych władz. Czytając komentarze pod wieloma artykułami dowiedziałam się, że żałują oddanych głosów, że teraz to zrobiliby inaczej, że się po prostu zawiedli... I zrobiło mi się... ciężko (jak w reklamie). Dlatego też tym, którzy kierowali się sercem i tym od rozumu dedykuję tę scenkę...

Kilka dni temu z przerażeniem odkryłam, że… siedlczanie nie są do końca zadowoleni z lokalnych władz. Czytając komentarze pod wieloma artykułami dowiedziałam się, że żałują oddanych głosów, że teraz to zrobiliby inaczej, że się po prostu zawiedli… I zrobiło mi się… ciężko (jak w reklamie). Dlatego też tym, którzy kierowali się sercem i tym od rozumu dedykuję tę scenkę…

– Nie mogę się doczekać już wyborów – rzuciła mi przy chlebie średnio – starsza dziarska pani.
– Już? O jaaaa…. Przecież niedawno były – mówię.  
– No tak, ale widziała to pani? Do jasnej cholery śnieg po prostu wala się pod nogami. Prawie oba biodra połamałam jak była ślizgawica, bo przecież nikomu odśnieżyć się chodników nie chciało.
– No tak, ale tak samo było w tamtym roku – przypominam kobiecie przechodząc w kierunku serów.
– No to co, że było?
– To, że chyba nie powinniśmy być zaskoczeni jak tą samą władzę mamy. Przez cztery lata chyba powinniśmy się przyzwyczaić. To tyle ile ja uczyłam się w liceum.  
– Proszę pani, to nic. Moja córka to z kolei gdzieś wyczytała, że ktoś wie pani z urzędu powiedział, że młode małżeństwa to stać na prywatne przedszkola i żłobki dla dzieci. No krew zalewa przez takich. Napchają sobie kieszenie a potem się z nas śmieją – rzuciła druga.
– No a mój syn w Warszawie musi pracować, synowa siedzi z dzieckiem, bo w żłobku miejsc nie było a słyszałam, że w tym roku też miejsc w publicznym więcej nie będzie – dodaje trzecia z udem indyczym w dłoni.   
– No widzi pani. O tym mówię. Najpierw gadają, proszą o głosy. O jacy oni cacy. Tu żłobek. Tam żłobek. A jak prezydentem zostanie to zapomina – buntuje ludzi dziarska kobieta.
– Wszyscy zapominają o żłobkach dla dzieci ale nie o żłobkach dla siebie – komentuje pani ekspedientka.
– Kto zapomina? Nasz prezydent nie zapomina. Nawet mi od początku mówił, że żłobka nie obiecuje, bo nikt mu nie powiedział że nie ma miejsc – bronię prezydenta.
– To kto obiecywał? Bo ktoś obiecywał. Czy ktoś wie kto obiecywał, że będzie walczył o miejsce dla naszych wnuków – dziarska dama wprowadza zamęt.  
– Inny ktoś kto chciał być prezydentem, ale nie został pewnie i za prezydentem – mówi rosły chłop z małym dzieckiem na rękach i pyta mnie wzrokiem o nazwisko.
– Nic nie powiem – mówię. – Zresztą jak ta władza jest dla Was niedobra to ją zmieńcie za niecałe 4 lata. A nie cały czas wybiera się tych samych.
– Pewnie to jakaś znajoma tych z „urzędu”. Jak jej mówiłyśmy, że śnieg leży to też się mądrzyła – usłyszałam za plecami a nad głową przeleciało mi normalnie indycze udo! – I żebyśmy cię tu więcej na oczy nie widzieli ty @&#$!

Chciałabym w tym miejscu podziękować każdemu radnemu, każdemu siedleckiemu samorządowcowi, prezydentowi i wiceprezydentom za byłe, obecne i przyszłe niedotrzymane obietnice wyborcze. Lojalnie uprzedzam, że wyciągnę to co mam: programy, pomysły i wypowiedzi, i będę przypominać, bo to był mój ulubiony sklep. Z naciskiem na BYŁ. Pamiętajcie, że czasami słowa wyrządzają większą krzywdę niż czyny zwłaszcza słowa rzucane na wiatr.

16 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Coś podobnego . A ja sądziłem ,że Pani Głozak popiera Platformę Obywatelską.
  Przypomnę , że najwyższą funkcję w naszym mieście PIS oddał Platformie , a mianowicie Przewodniczącego Rady Miasta, którą piastuje pan Piotr Karaś właśnie z Platformy Obywatelskiej.Prezydent Kudelski często podkreśla że wykonuje to co mu Rada Miasta każe.
  Popieram pomysł przypominania o deklaracjach przedwyborczych P.O .
  Jestem za tym żeby ich pilnować.

 2. . dodano 11 lat temu

  Pani Beato.. Nie Pani pierwsza doświadcza takich sytuacji. Od listopada wiele razy spotykałem się z krytyką działań władz – dodam – uzasadnioną. Ale krytyka to coś więcej. Należy przede wszystkim pokazać alternatywę dla danych rozwiązań. Bo cóż się mówi o ulicy Północnej? Obwodnica! I ludzie powtarzają – obwodnica. Tylko, że w odnośnym SIWZ, "obwodnica" figuruje jako droga kategorii Z (zbiorcza), która ma prędkość projektową 60km/h. Nie będzie spełniać wymogów obwodnicy, gdyż nie tworzy systemu (patrz: etapy). Obywatele miasta zmanipulowani informacją o obwodnicy będą powtarzać "obwodnica" i w świadomości zbiorowej utrwali się błąd, który może skutkować kolejnymi nietrafionymi inwestycjami (na kolejne miliony złotych). Tak samo z galerią w centrum. Współpracując z różnymi stowarzyszeniami i z Wrocławia i Warszawy, słyszę argumenty PRZECIWKO lokalizacji galerii-molocha w centrum miasta. Dlaczego? Bo miasto o naszej strukturze jest niewydolne urbanistycznie i komunikacyjnie już teraz. Ale obywatele Siedlec słyszą o galerii – drugiej części (argumentów przeciwko) już słyszeć nie chcą. teraz to już jednak pieśń przeszłości.
  Po cóż mój wywód? Po to, żeby ktoś kto to przeczyta miał świadomość, że w każdym podejmowanym działaniu, szczególnie w sferze samorządu, należy w pełni wykorzystywać potencjał nie tylko finansowy (ten często jest bardzo ograniczony), ale także wiedzowy i społeczny. Niestety władze Siedlec już od długiego czasu tego potencjału choćby w cząstce nie wykorzystują. Dlaczego tak twierdzę? W rankingu samorządów Rzeczpospolitej za 2009 rok Siedlec nie ma w pierwszej pięćdziesiątce. W tymże rankingu "Rz" w kategorii samorządu innowacyjnego – Siedlce znajdują się na przedostatnim miejscu. I nie poprawiają mi humoru wyniki Siedlec jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych. Bo do środków unijnych należy dołożyć wkład własny miasta, które tych środków nie ma, więc się zadłuża – na lata (dług publiczny ciekawy, czyż nie?).
  Drodzy Siedlczanie, ZAWSZE konfrontujcie to, co mówi władza z innymi źródłami. Mam nadzieję, że SPIN będzie sprawnie demaskował posunięcia wszystkich frakcji w siedleckim samorządzie. Wiedzę o podejmowanych w mieście działaniach pobierajcie z różnych źródeł, by nie powtórzyła się sytuacja, że po trzech miesiącach wyczerpuje się legitymizacja dla władz miejskich.

 3. PDM dodano 11 lat temu

  A od kiedy to drogi Siedlczaninie najwyższą funkcją jest Przewodniczący Rady Miasta. A poza tym, kto ma większość w Radzie? Nie myśl, że wszyscy to matoły, zobaczymy jak porządzi p.Kudelski bez Platformy. Przypominam, że władza WYKONAWCZA leży w rękach Prezydenta. Drogi Kolego nie rób z ludzi idiotów.

 4. sandokan dodano 11 lat temu

  Przewodniczący Rady Miasta ma tyle do dśnieżania co pięść do oka drogi kolego i nie udawaj mądrali?

 5. PSS? dodano 11 lat temu

  Straszne kolejki w tym Pani sklepie, Pani redaktor. Na szczęście mamy wolny rynek i, choć pewnie fabuła opowiastki na tym ucierpi, proponuję częściej odwiedzać inne;)

 6. efaster dodano 11 lat temu

  Ja tylko powiem jedno, co mi ciotka z Warszawy powiedziała jakby tak Gronkiewicz-Waldz odśnieżała (w sensie służby), tak jak u nas PUK, to by długo nie posiedziała na stanowisku. Tam max. 4 h po opadach ulice są czarniutkie, aż woda stoi od soli. No, ale tam miasto odśnieża 8 firm, a nie jedna ze sprzętem 20-to letnim. Ja ma czyste sumienie, nie głosowałem na obecnego prezydenta i zagłosować nigdy nie zamierzam, to samo z partią prawo i sprawiedliwość. Jeśli oddemnie to by zależało, to by ją zdelegalizował, a p. kaczyńskiego czy ziobę do kryminału na dożywocie wsadził, albo jak w USA na krzesło elektryczne. Jakby to powiedzieć wprost nienawidzę tej partii.

 7. efaster dodano 11 lat temu

  No dobra, z tym krzesłem i więzieniem trochę przesadziłem. Ale stosunek do pisu nie zmieniam.

 8. rex dodano 11 lat temu

  słowa powyżej tylko potwierdzają słuszność mojego poglądu, iż w przypadku wybuchu kolejnej wojny światowej (odpukać!) taki efaster byłby pierwszym, który biegałby po mieście i wskazywał tych, których należy postawić pod ścianą; tyle w tym chłopaku nienawiści, zawiści i nietolerancji, że aż brakuje słów.

 9. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Do niedouczonych.

  To prawda że władzę wykonawczą pełni Prezydent , ale władzę uchwałodawczą sprawuje Rada Miasta.
  Czyli to co uchwali Rada Miasta to Prezydent ma obowiązek wykonać .
  Sami pomyślcie kto w związku z tym ma większą władzę.
  To takie proste.

  To tyle.

 10. do siedlczanina dodano 11 lat temu

  Nie rób z ludzi idiotów. PIS ma prezydenta i większość w radzie miasta, więc nim rządzi i za nie odpowiada.

 11. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Do uparciucha

  Pis nie ma większości w Radzie Miasta ale ma szeroką koalicję łącznie z Platformą Obywatelską , SLD i STS i to jest ta większość PISU , której przewodniczy Piotr Karaś z Platformy Obywatelskiej.
  To tyle i nie rób z ludzi idiotów.

 12. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  "." Nie wiem jak mam pisać… Droga kropko 😀 to świetnie, że dogadaliśmy się i zrozumieliśmy w tej sprawie. Duża część osób a zapewne wszyscy, którzy zaglądają na fora czy strony internetowe lokalnych mediów czytają podobne komentarze i nie wnikam czy pisze je jedna czy 15 osób. One są i tyle. To znaczy, że jest prawdopodobieństwo, że ktoś zawiódł się na swoim listopadowym wyborze. Pewnie każdy w pewien sposób nawalił: media, bo nie skorzystały ze swoich archiwalnych materiałów i nie przypominały o składanych obietnicach i sami siedlczanie, bo nie podobało im się dużo rzeczy tylko przez 4 dni a potem o tych rzeczach, potknięciach zapomnieli.
  Ten tekst to raczej było takie postanowienie, że my (SPIN) będziemy przeglądać swoje archiwalne informacje a reszta będzie zależała tylko od mądrości wyborców. Marzeniem jest żeby radni (przewodniczący, wiceprzewodniczący i pozostali) i prezydenci mieli świadomość, że gdzieś to co powiedzą czy zrobią zostanie odnotowane.
  Nie chodziło mi o to kto ma władzę w radzie miasta i kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie, bo moim zdaniem… my… 😀
  Dziękuję wszystkim za ten dialog 😀
  Pozdrawiam

 13. zwierzor dodano 11 lat temu

  no i jako żywo przypomina mi się ulubione powiedzenie mojej babci: Czemuś biedny – boś głupi. Czemuś głupi – boś biedny…

 14. batyskaf dodano 11 lat temu

  Ja też bardzo się zawiodłem na siedleckich władzach. Na własnej skórze odczułem arogancję i pomiatanie zwykłego obywatela – mieszkańca Siedlec. I w tej kategorii nie ma różnicy pomiędzy postępowaniem ludzi z PIS a PO. Niestety. Pozostaje nadzieja, że ich też ktoś kiedyś tak potraktuje, może dopiero wtedy coś do nich dotrze.

 15. Siedlczanin od zawsze dodano 11 lat temu

  Kiedy zaczną w Siedlcach rządzić LUDZIE, a nie PIS , PO ,SLD czy inni kosmici . Non stop polityczny bełkot i układziki małych niedowartościowanych ignorantów. Pani Beato Głozak "siedlczanie" zawsze tak głosują i zawsze potem żałują ,tacy już są CI "SIEDLCZANIE"!! , a MY Siedlczanie jesteśmy w mniejszości i godzimy się z tym ,że taka jest wybrana kolejna władza i nic nie możemy poradzić na tę chwilę, bo………jesteśmy w mniejszości 🙂 Pozdrawiam

 16. anty dodano 11 lat temu

  Nieważne jakie będą Siedlce
  Nieważne jaka będzie Polska
  możemy zrezygnować z wykształcenie, pracy, wczasów itd
  wszystko może być po 5 zł (benzyna, cukier, chleb, godzina pracy…)

  najważniejsze by zniszczyć PiS, najważniejsze by zniszczyć opozycję w parlamencie

  dzięki za to SPIN umacnia demokrację w Polsce
  (oczywiście demokracja nie jest dla wszystkich, dla niektórych jak pisze Efaster wystarczy krzesło elektryczne) brawo – jesteście już w warszawie ("w salonie")

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?