Bardzo dobry wynik Maćka Staręgi w Oslo

Beata Głozak piątek, 25 lutego 2011, 21:03 Sport, Wydarzenia
Maciej Staręga. Fot. PZN

33 miejsce w sprincie w pierwszym biegu Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Oslo 2011 zajął wczoraj siedlczanin Maciej Staręga. Zwycięzcą został reprezentant Szwecji Marcus Hellner. Na drugim miejscu uplasował się faworyt gospodarzy Petter Norethug a brązowy medal zdobył Emil Joensson ze Szwecji.

Ten bieg bez wątpienia należał do Skandynawów i tego należało się spodziewać. Spośród wszystkich 120 startujących w nim osób było 4 Szwedów z czego aż 3 znalazło się w pierwszej piątce. Polskę reprezentowało zaledwie dwóch zawodników: Maciej Kreczmer (30 lat) i 21 – letni siedlczanin Maciej Staręga. Doskonały start w tak prestiżowej imprezie zaliczył Maciej. Nie znalazł się co prawda w pierwszej 30 – ce co było jego marzeniem, ale zajął 33 miejsce  pozostawiając tym samy w tyle aż 87 innych narciarzy w tym drugiego Polaka, który został sklasyfikowany na 49 pozycji.