SPIN

Katarzyna Furmaniak. Mistrzyni polskiego boksu

Beata Głozak piątek, 4 marca 2011, 11:37 Sport, Wydarzenia
Furmaniak Katarzyna. Fot. AB

Furmaniak Katarzyna. Fot. AB

Siedlczanka Katarzyna Furmaniak została mistrzynią Polski w boksie w kategorii wagowej 69 kg podczas rozgrywanych w Grudziądzu Mistrzostw Polski Kobiet w Boksie w dniach 24 – 27. 02.

W ciągu 4 dni w Grudziądzu, który kolejny raz został wybrany na stolicę kobiecego boksu do walki na ringu stanęło niemal 200 zawodniczek zawodniczek z całej Polski. Każda z nich walczyła w swojej kategorii o miano najlepszej w kraju. Te mistrzostwa były dla nich tym ważniejsze, że są istotnym elementem walki o występ w Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie. Katarzyna Furmaniak nie kryła i nie kryje, że Londyn to także jej marzenie. Dlatego też cieszy, że startująca w seniorkach w walce półfinałowej pokonała swoją przeciwniczkę Klaudię Formicką z DKB Dąbrowy Górniczej 5:0 a w finale wynikiem 3:2 wygrała spotkanie z Natalią Hollińską reprezentującą Skorpion Szczecin zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w Boksie w kat. 69 kg.

bg

3 komentarze

  1. Iza dodano 11 lat temu

    Brawo p. Kasiu. Z takich ludzi Siedlce powinny być dumne. Gratuluję i życzę samych sukcesów.

  2. Cioku dodano 11 lat temu

    Bravo Kasia życzę Ci dalej sukcesów !

  3. Milena dodano 4 lata temu

    Szkoda ze nie ma pani takich wyników w szkole….szkoda dzieci…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?