SPIN

POLICJA: Radar do walki z piratami

Aneta Borkowska piątek, 4 marca 2011, 12:26 Aktualnie, Wydarzenia
Fot. KMP Siedlce

Fot. KMP Siedlce

Od jakiegoś czasu policjanci ruchu drogowego na terenie garnizonu mazowieckiego (w tym także w Siedlcach) wykorzystują w pracy radar „Iskra -1”. Jest on jednym z najnowszych urządzeń do pomiaru prędkości i daje wszechstronnego pomiaru czego nie zapewniały dotychczas używane radary.

„Iskra -1” to ręczny, lekki radar (ok. 1 kg) działający na baterie, które wystarczają na 16 godz. nieprzerwanej pracy. Mierzy prędkość z przodu i z tyłu pojazdu. Namierzy również wybrany pojazd jadący w kolumnie i to nawet zza szyby radiowozu. Może „ustrzelić” jednocześnie dwóch brawurowych kierowców z odległości nawet 800 m. Iskry z powodzeniem może używać patrol zmotoryzowany, jak i pieszy.

kom. Jerzy Długosz

5 komentarzy

 1. Olka dodano 11 lat temu

  No to wreszcie wiem o co chodzi, bo stronie TS jest, że radar do wali 🙂 A tak na poważnie to mam nadzieję, że mnie jednak nim nie złapią 🙂

 2. Radar dodano 11 lat temu

  chyba do pomiaru szybkości pojazdów, a nie do walki.

 3. nutek dodano 11 lat temu

  na dziesieciu kierowców poruszających sie po siedlcach , policja wyłowi tego ktory jedzie prosto, to znaczy , jest pijany bo nie omija dziur w jezdni.

 4. rowerzysta dodano 11 lat temu

  czy rowery też przekraczają prędkość ?

 5. kierowca dodano 11 lat temu

  Iskra działa:)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?