SPIN

PEC wmurował kamień

Aneta Borkowska piątek, 11 marca 2011, 13:13 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj (11 marca) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w Przedsiębiorstwie Energetycznym pod „Rozbudowę elektrociepłowni gazowej w Siedlcach – budowa bloku gazowo parowego w celu zwiększenia produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza.”

– Największą korzyść z tej inwestycji będą mieli oczywiście nasi odbiorcy, bo dzięki rozbudowie będziemy mogli utrzymać ceny ciepła takie jak do tej pory – mówi Krzysztof Figat, prezes zarządu PEC. – Bardzo ważne jest również to, że będziemy mogli doprowadzić ciepło do starych kamienic w naszym mieście co wcześniej było niewykonalne – dodaje.
Rozbudowa elektrociepłowni opiera się na bazie zakupionych urządzeń z Elektrociepłowni Starachowice. Zostaną zainstalowane dwa nowe bloki gazowo – parowe oraz turbina parowa wraz ze stacją schładzającą, skraplaczem oraz chłodną wentylatornią.

– Mamy już zrobione fundamenty pod halę turbin oraz pod konstrukcje stalowe. W kwietniu montowana będzie hala, a zaraz po niej kominy – wyjaśnia Figat. – Dzięki temu, że niektóre urządzenia nie są nowe tylko pochodzą ze Starachowic montaż ich będzie szybszy. I dzięki temu uruchomienie nowego bloku jest realne z początkiem sezonu grzewczego w tym roku – dodaje.

Jest to największa inwestycja w dziejach firmy, która pozwoli zwiększyć produkcję energii elektrycznej stawiając PEC w szeregu najbardziej znaczących producentów jej w całym kraju. Dodatkowo inwestycja znaczne obniży emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Wartość jej opiewa na kwotę 47 mln. zł i jest finansowana ze środków własnych przedsiębiorstwa oraz kredytu udzielonego prze bank BOŚ.

ab

 

9 komentarzy

 1. fotograf dodano 11 lat temu

  Moim zdaniem, ten co stoi w tle ładniej się uśmiecha niż ten co siedzi.

 2. oto dodano 11 lat temu

  Kolejny lans lokalnych polityków. Nic więcej. Szkoda pieniędzy.

 3. 0_0 dodano 11 lat temu

  No i k****a zaczyna się. Robi się ciepło to i kamienie zaczynają wmurowywać.

 4. obserwator dodano 11 lat temu

  Teraz czekamy na obniżkę ceny energii z naszego PEC.

 5. robson dodano 11 lat temu

  ty "fotograf" szkoda, że nie słyszałeś jak ten co stoi w tle gada. Normalnie elokwencja mu aż uszami wybija.

 6. fotograf dodano 11 lat temu

  masz racje robson prezydent średnio wypada w przemówieniach, ale nie ma ludzi doskonałych.

 7. jkfoo dodano 11 lat temu

  Moim zdaniem pchanie się w inwestycje które uzależnione są tylko od jednega surowca,w tym wypadku gaz ,to daleko posunięty ,nierozsądny optymizm.Ceny tego paliwa ciągle rosną i jak wszyscy wiemy zależą od humorów tylko jednego dostawcy; czytaj Rosja.

 8. nina dodano 11 lat temu

  przepraszam Cię fotograf… ale muszę zapytać. Twoim zdaniem prezydent tylko w przemówieniach wypada śrdenio?? 😀

 9. deny de vito dodano 11 lat temu

  "fotografowi" tęskni się za władzą sprzed 1990r. a mianowicie…. ładnie mówili g… robili

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?