SPIN

OCZAMI KOBIET: „Jedwabna opowieść”

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 marca 2011, 15:45 Kultura, Wydarzenia

„Faucher nie skupia się w swym filmie na problemach społecznych, takich jak niechciana ciąża, adopcja czy zerwanie więzi rodzinnych. Subtelnie je sygnalizuje, opowiadając przede wszystkim o emocjach, o tym, jak ludzie w najmniej spodziewanej chwili spotykają na swej drodze kogoś ważnego, jak uczą się kochać i brać odpowiedzialność za drugiego człowieka.”(Dominika Wernikowska, filmweb)

W najbliższą środę w NoveKino zobaczymy na ekranie kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii Éléonore Faucher „Jedwabna opowieść”.

Film to opowieść o dwóch kobietach: Claire oraz Melikiam. Claire to młoda dziewczyna w ciąży, która rozstała się z ojcem dziecka. Melikiam niedawno straciła syna i zajmuje się ozdabianiem ubrań dla najlepszych paryskich domów mody. Jej asystentką i uczennicą zostaje własnie Cleire, dla której praca nad koronkami jest rodzajem kryjówki przed światem i niezrozumieniem, a raczej brakiem zainteresowania ze strony rodziny. Oschłość i nieufność obu stron stopniowo przeradza się w coś na kształt przyzjaźni. Ich smutek, wynikający z zupełnie innych powodów, jest wspólną przestrzenią, dzięki której, z każdą kolejną gotową koronką, powoli rozjaśniając swoje życia. Pani Melikian uśmiecha się, Claire uczy się kochać.

opr. ab

httpv://www.youtube.com/watch?v=_y-ihgJkvrA

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?