SPIN

Wszystko o nas bez nas. Siedlce nie istnieją

Beata Głozak poniedziałek, 14 marca 2011, 19:20 Siedlce, Wydarzenia
Jarosław Głowacki i Wojciech Kudelski mówią wprost: Na tej ważnej mapie nas nie ma. Fot. MRR

Jarosław Głowacki i Wojciech Kudelski mówią wprost: Na tej ważnej mapie nas nie ma. Fot. MRR

Siedleckie władze nie kryją zaskoczenia przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego projektem Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do roku 2030. – W dalszym ciągu jesteśmy traktowani jak Polska B – mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Możemy tylko bezradnie rozkładać ręce, bo ktoś nas po prostu nie lubi.

Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 to w chwili obecnej projekt dokumentu rządowego przeznaczony do konsultacji. Materiał został opublikowany 25 stycznia br na stronach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i stał się przedmiotem krytyki siedleckich władz. Krytyki wyjątkowo ostrej.

JESTEŚMY MIASTEM B

– Nic z tego nie rozumiem. W dalszym ciągu jesteśmy traktowani jak ściana wschodnia, jak Polska B. Możemy tylko bezradnie rozkładać ręce, bo ktoś nas po prostu nie lubi – mówi wprost Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Skąd takie ciężkie słowa?

– Podczas przygotowania projektu wzięto pod uwagę potencjał demograficzny, naukowy, innowacyjny oraz symboliczny i wymieniono 25 ważnych, z różnych powodów ośrodków. Nie pojawiamy się w ogóle w tym projekcie. Nas w nim nie ma a co gorsza nie ma nas także w kontekście dróg czy kolei. Nie liczymy się jako ośrodek regionalny – podsumowuje Jarosław Głowacki, wiceprezydent miasta i nie pozostawia na projekcie suchej nitki. – Wśród najważniejszych rozwiązań komunikacyjnych nie ma szlaku Berlin – Warszawa – Moskwa a  Polska podpisała porozumienia międzynarodowe, w których zobowiązała się do remontu linii kolejowej i budowy autostrady, czyli ważnych szlaków. W najbliższym czasie nie planowana jest żadna ważna droga ani linia kolejowa – wylicza Głowacki. – Z dokumentu wynika, że nie zostaniemy objęci żadnym wsparciem, które przybliży nas do tych głównych ośrodków – podkreśla.

WIZYTA NIC NIE DAŁA

Choć, jak mówi wiceprezydent rozwój Siedlec zależy przede wszystkim od ich mieszkańców, to problem tkwi w tym, że dokument może zniechęcić potencjalnych inwestorów. Z opublikowanymi planami Wojciech Kudelski nie może zgodzić się tym bardziej, że jak przypomina 2 lata temu właśnie w tej sprawie spotkał się z marszałkiem mazowieckim.

– Razem z panem Mariuszem Dobijańskim złożyliśmy mu wizytę, podczas której odbyła się dyskusja na temat tej koncepcji. Złożyliśmy swoje uwagi i powiedzieliśmy swoje zdanie. W tej dyskusji nie byliśmy osamotnieni. Z nami były miasta takie jak Rzeszów, Lublin, Białystok, Olsztyn, które  też pozostawały poza rozwojem – przypomina Kudelski. – Odpuszczanie sobie rozwoju jednej trzeciej całego kraju musi odbić się negatywnie dla reszty – zakończył.

Jeżeli jednak jeszcze 2 lata temu takie miasta jak wymienione przez prezydenta Rzeszów, Lublin, Białystok, Olsztyn skarżyły się na pomijanie ich w planach rozwojowych z tego projektu powinny być zadowolone. Pierwsze trzy awansowały do rangi ośrodków metropolitalnych a Olsztyn stał się jednym ze współtworzących je miast. Siedlce pojawiają się dopiero przy budowie autostrady A-2, która wg projektu do naszego miasta ma dotrzeć w roku 2020. Zmodernizowana linia kolejowa E 20 ma powstać za cztery lata.

Projekt do pobrania znajduje się na stronie www.mrr.gov.pl

bg

**** W skład policentrycznej metropolii sieciowej w roku 2030 wchodzą:

• rdzeń metropolii sieciowej, który tworzy Warszawa (ze swoim obszarem metropolitalnym) oraz następujące ośrodki metropolitalne (wraz ze swoimi obszarami metropolitalnymi): Konurbacja Górnośląska (Katowice wraz z miastami wchodzącymi w skład Górnośląskiego Obszaru Metropolitalnego), Kraków, Łódź, Trójmiasto
(Gdańsk – Sopot – Gdynia z głównym ośrodkiem miejskim w Gdańsku – dalej: Trójmiasto), Poznań, Wrocław, Bydgoszcz i Toruń, Szczecin, Lublin, Białystok oraz Rzeszów,
• współtworzące ją miasta (wraz z obszarami funkcjonalnymi) o znaczeniu regionalnym, czyli pozostałe miasta wojewódzkie: Kielce, Olsztyn, Opole, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski oraz: Płock, Koszalin, Słupsk, Bielsko-Biała, Częstochowa, Radom, Rybnik.
(źródło: MRR)


23 komentarze

 1. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Siedlczanie muszą sami chcieć myśleć o sobie jak o Polsce A. Mieszkam tu 35 lat i to co mnie otacza nie napawa optymizmem. Siedlczanie się nie lubieją. Często podziały polityczne są tak ogromne, że ludzie nie spotykaja się nawet w rodzinach. Prym nienawiści do sąsiadów i krewnych innych opcji wiodą ludzie o poglądach pro pisowskich. Skoro się nie lubieją , to nie współdziałają w żadnych inicjatywach na rzecz własnego miejsca zamieszkania. Konfliktowych ludzi omijają również Ci co mają wpływ na rozwój regionu.

 2. Max Payne dodano 11 lat temu

  Już chciałem napisać: mądrze piszesz! Ale nie! Pro pisowski musiało paść, z czym zgodzić się nie mogę, taki efaster to przykład takiego Internetowego pasożyta z drugiej strony muru, i nie wiem czy osoby jemu podobne nie ninawidza swiata otaczajacego bardziej…

 3. tak sobie myślę dodano 11 lat temu

  Jakoś w latach siedemdziesiątych z zaścianka Polski potrafiono zrobić z Siedlec wojewdztwo liczące się w skali kraju. Pięknie się w tamtym czasie Siedlce rowijały. Wszystko zostało zmarnowane.Inwestorzy do Siedlec w obecnym czasie nie przyjdą, chyba że z Rosji lub Białorusi. Bo niby w co mieliby inwestować.? Sami mieszkańcy muszą ruszyć głowami. Powinno powstać więcej warsztatów usługowych , barów szybkiej obsługi. Bardziej powinien współdziałać z absolwentami Urząd Pracy, podsuwać im pomysły na własną działalność. Na początek mieszkańcy powinni rozwiązać parę problemów wstydliwych np.psie kupy -brakuje jednak pojemników na osiedlach. Zaniedbane drogi poza centrum Siedlec. Szpetne baraki drewniane,

 4. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Dzisiaj zadzwoniłam do Urzędu Miasta w Siedlcach w sprawie ustawienia pojemników na psie odchody. Urzędnik wydziału, w którego gestii jest zwrócenie uwagi odpowiednim służbom na ten problem , poprostu mnie spławił. Nie rozumiem po co utrzymujemy i opłacamy tak ogromny aparat urzędniczy, jeżeli mamy sami rozwiązywać sprawy miasta . "Dowiedziałam sie, że miasto nie będzie kupować pojemników, bo to sprawa wspólnoty , straż miejska nie będzie zwracać uwagi , bo ma za mało ma strażników.Nie chodzi mi nawet o meritum,ale o postawę młodego urzędnika.Robił wszystko,aby nic nie robić.

 5. sympatyk dodano 11 lat temu

  Szanowny Panie Prezydencie; na szczęście mamy Pana i jeszcze kilka odpowiedzialnych za losy naszego Miasta osób. Pokazał Pan w poprzedniej kadencji, że jednoczy Pan nie tylko ludzi ale nawet opcje polityczne i zrealizował Pan dla naszego Miasta bardzo dużo inwestycji. Myślę że w tej kadencji będzie podobnie. To że jesteśmy Polską B to efekt najbardziej nieudolnego od kilkudziesięciu lat rządu Tuska. Podwyżki cenowe, OFE, bezsensowne wpadki Prezydenta RP itp. a także pozbawianie środków i zmiana planów w miastach w których wygrała inna opcja niż POlszewicy. Boję się myśleć co nas jeszcze czeka. Panie Prezydencie większość Siedlczan jest z Panem, człowiekiem prawym i bez żadnej skazy. Razem zwyciężymy i doprowadzimy Pana plany do szczęśliwego finału. I ani partia Tuska ani jego sojusznicy s PSL-u nie przeszkodzą nam w tym.

 6. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Nie wiedziałem o co Ci chodzi z tym efasterem. Nie identyfikuje się z tym nickiem. Mówię o swoich odczuciach. W Siedlcach nie wolno wychylać sie z swoimi poglądami, jeżeli się nie wielbi J.Kaczyńskiego i taka jest okrutna prawda .Mam przykłady w swojej rodzinie i wśród znajomych, nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

 7. sympatykdo pozostałych wpisów. dodano 11 lat temu

  Psie kupy powinni sprzątać właściciele zwierząt. Urząd miasta jest od zarządzania naszym miastem. W latach 70-tych finansowała nas partia zjednoczona mamy z tego efekt w postaci deficytu, którego nie możemy spłacić. O przepraszam tusk chce to zrobić naszym kosztem – wszystko po 5 zł:) Efekty możemy zauważyć przy robieniu zakupów. Odnośnie lat 70 to wygląd naszego miasta przedstawiono na potrzeby ostatniej kampanii wyborczej w TVN. Podobały się Państwu Siedlce lat 70-tych. Gdyby nie reakcje Pana Tchórzewskiego wiele osób uwierzyłoby w to że to obecne czasy.

 8. carla_bruno dodano 11 lat temu

  współpraca urzędu ze studentami jak najbardziej. Tylko wiecie co? Ci studenci mają tyle wspólnego ze studiowaniem co kot napłakał. przyjeżdżają tutaj z okolicznych miejscowości i chcą po prostu mieć papierek.
  Psie kupy faktycznie to problem tylko wiecie jak się z nimi walczy? Jakiś radny mówi: tu psy nam sr..ą, ludzie się skarżą. może postawmy zakaz wyprowadzania. Urzędnik mówi: postawimy jutro zakaz i będzie po problemie. Radny mówi: dziękuję za szybkie działanie. Bo tu chyba nie ma potrzeby ROZWIĄZYWANIA problemu i uczenia dobrych nawyków tylko ucinanie sprawy. Urząd cały czas psioczy, płacze, rozkłada bezradnie ręce i chyba im się wydaje, że jak nas nie ma na tej mapie to jest usprawiedliwiony w swojej ewentualnej bezczynności.

 9. najlepiej się żalić dodano 11 lat temu

  Niech Pan Prezydent Kudelski i odwieczny zastepca Głowacki sie nie użalają, że ktos spiskuje przeciwko Siedlcom i jesteśmy jakąś "B". A może niech miejscy urzeędnicy wezma sie wreszcie do roboty. To od nas zależy jakie będzie nasze Miasto i jak sie nam tu bedzie żyło. No ale trzeba zwalić na na rząd – bo to chyba wynika z poprawności politycznej władz miasta. Co to za władza, która prezentuje siedleckim podatnikom niemoc i spiskową teorie dziejów. Ideologii za duzo, a pracy i pomysłow nader mało.

 10. katalizator dodano 11 lat temu

  "Siedlczanie się nie lubieją." Drogi siedlczaninie, trudno lubic kogoś, kto przeżył 35 lat w mieście i nie używa poprawnie polskiego języka. "W Siedlcach nie wolno wychylać sie z swoimi poglądami, jeżeli się nie wielbi J.Kaczyńskiego". W dziwnym towarzystwie się obracasz, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie znam tylko dwie osoby "pro pisowskie", a większośc znajomych to sympatycy PO i jakoś egzystujemy na wielu spotkaniach, chociaż nie wielbię ani J.Kaczyńskiego ani D. Tuska. Po prostu nie mówię źle ani o jednym ani o drugim, a poglądy mam rzeczywiście "pro pisowskie".

 11. katalizator dodano 11 lat temu

  Do sympatyka: nap[isałeś: "Panie Prezydencie większość Siedlczan jest z Panem, człowiekiem prawym i bez żadnej skazy". Ja się pod tym nie podpisuję. Według mnie ta ocena prezydenta jest nieprawdziwa, lizusowska, i infantylna. Radzę sympatykowi składać prezydentowi laurki osobiście, może to doceni.

 12. efaster dodano 11 lat temu

  Ha, ha, bo ze śmiechu umrę, jaki mur, jakie wielbienie, oczym wy wszyscy piszecie, popatrzcie na miasto ulice brudne, leży juz 2 tydzień zwały piachu, dziura na dziurze. Miasto zadłużone po uszy, wszystko na "krechę" robione, i Wy uważacie, że Kudelski to dobry prezydent ?? Zobaczcie na trawniki na Pułaskiego, są porostu zniszczone, wiem to wina użytkowników, ale jak mam w domu nie nauczyła, że nie parkuje się na trawniku to już nie moja wina. Ale od te jest właśnie jest UM by odpowiednie służby temu zadziałały i pierwszego dnia po roztopieniu się śniegu, odpowiedni zabezpieczyć trawnik przed parkowaniem na nim. No, ale p. prezydent wychodzi z założenia, że u niego w Rozbitym Kamieniu parkowało się na trawniku to i w Siedlcach można. Skoro wiceprezydent Głowacki "rzuca" mapkami z opracowań, to ja też mogę. http://www.mrr.gov.pl/rozwoj_regionalny/Polityka_przestrzenna/KPZK/Documents/MAPA_23_SYTUACJA_PLANISTYCZNA.pdf (trzeba powiększyć najlepiej do 150 % by dobrze było widać o czym pisze) Zagospodarowanie przestrzenne, jaki poziom planów zagospodarowania przestrzennego mają Siedlce ?? Wg. mapy między 10-25 % (kolor pomarańczowy) okalający powiat ma nawet więcej. A ile jest w opracowaniu ?? Miedzy 5-25 % (przerywana zielona linia) I co to tez wina Premiera Tuska ?? Tak czy nie udolnych władz tych i poprzednich ?? A po za tym, co ma Premier do zwykłego powiatowego miasta, które nawet nie ma 100 tys. mieszkańców, przecież takich miast w Polsce jest tysiące. Wiec może nie róbmy z Siedlec niewiadomo, czego, nie jesteśmy pępkiem świata.

  Zobaczcie 3 razy większy Radom, jak podupada. Fabryki pozamykali, też kupe chamstwa w latach 70 tych pościągali ze wsi, i jest jeszcze gorzej niż unas. Ale my wszystko robimy by dobić do tego poziomu (rzecz jasna chamstwa, nie ludności). A Płock proszę bardzo, mają wielki koncern naftowy, Zbudowali 3 duże centra handlowe, a nie o jedno GS się kłócić. I wy chcecie by ktoś przyjechał z zagranicy i zainwestował ?? Tu nawet logistykę zrobić to trzeba beczkę soli zjeść, bo nasz "szeryf" 7 m szerokości drogi buduje, że dwa Tiry ledwo mogą się wyminąć. No, ale dalej sobie głosujcie na pis, proszę bardzo. W Płocku jakoś pokazali czerw0ną kartkę p. Milewskiemu (pis) i mają nowego prezydenta z PO. Jakoś nie narzekają. Wręcz przeciwnie Płock zaczął się lepiej rozwijać. A pierwszą decyzją nowego prezydenta było zrezygnowanie z budowy linii tramwajowej, której budowa zadłużyłaby budżet miasta niemiłosiernie (no, ale w pis-e to "rodzinne"), a pieniądze wolał przeznaczyć na budowę/poszerzenie dróg w mieście, by udrożnić miasto.

  No dobra wracamy do Siedlec. Kolejna mapka http://www.mrr.gov.pl/rozwoj_regionalny/Polityka_przestrzenna/KPZK/Documents/MAPA_09_INFRASTRUKTURA_SPOLECZNA.pdf kultura ile mamy teatrów ?? odp. jeden (na drugiej mapce ta fioletowa kreska po prawej, od Warszaway) A ile wystaw ?? zero, null nawet Biała Podl. ma, a mu nie. To tez wina Premiera ?? Czy nie udolnej władzy miasta. Prezydent chwali się, że Strus wybuduje/poszerzy drogi wokół budowanej galerii (tj. Sportową i Katedralną) i wg. prezydenta to jest super nowość, bo miasto nie wyda ani zł, a będzie miało wyremontowane drogi. Może to i nowość w Siedlcach, ale znam setki innych miast, które korzystają z tej możliwości już dawno i na większa skale, np. W Lublinie inwestor, który budował (bo budowę narazie przerwano) Feli City musiał przebudować cały wielki węzeł drogowy (al. Witosa, część krajowej 12 i 17 -ki) czy wybudować schronisko dla zwierząt, inny przykład Sochaczew, Kaufland musiał wyremontować drogę miejską przebiegająca wzdłuż sklepu, mało tego chodniki, sygnalizację świetlną, zatoki autobusowe i przebudować oświetlenie drogi. Miasto oczywiście ani tu ani tam nie wydało ani grosza, wszytko opłacali inwestorzy. W Siedlcach władze nigdy z tych możliwości nie korzystał.

  Także nie dziwcie się, ze pies z kulawą noga tu nie zawita, jak taki klimat do inwestowania jest. Myślicie, dla czego pis kocha tak nasz region ?? Bo tu ma elektorat, dla czego tak nie wypowiadają się o Warszawie, Poznaniu czy Krakowie ?? Bo tam, zawsze przegrywa. Ba córka Wassermanna będzie startować w okręgu Bialsko Podlaski -Chełmskim, bo wieże w Krakowie (z kąt pochodził jej Ojciec) nie ma szans na wejście do Sejmu. Lubicie spadochroniarzy ?? Lepszy były minister prezydencki, który gdy nie miał roboty to Burmistrz Ząbek (kolega z partii) wziął go na p.o. Prezesa MPO w tej miejscowości. Teraz udało mus się wdrapać na burmistrzowski stołek na Pradze Północ, ale gmach na ul. Wiejskiej bardziej okazały. Zresztą dla Siedlec to nie pierwszyzna już mieliśmy Panią Minister Sportu, która nasze miasto może ze 3 raz w życiu odwiedziła, ale z okręgu Siedleckiego się dostała. Sobie głosujcie na pis, wasza sprawa. Dla mnie ta partia jest nienormalna. Zresztą wystarczy poczytać, kto popiera pis http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9249073,Sponsor_Radia_Maryja__Polska_nie_rzadza_Polacy.html Ja jednak czuję się polakiem, mimo iż nie jestem religijny, nie głosuję na pis, nie słucha radia maryja czy nie oglądam TV trwam.

  Jak chcecie mogę jeszcze kilka mapek z opracowania wrzucić, i zobaczycie jak Siedlce blado na tle reszty miast w Polsce wypadają. I to wcale nie z winy Premiera czy rządu tylko z nie udolności władzy miejskiej.

  POzdrawiam wszystkich oponentów :))

 13. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Katalizator nic nie przyspieszysz ani nie opóźnisz. Przy siedleckim korytku wszystkie opcje świetnie współpracują ,dopóki się wzajemnie popierają i dzielą łupy. Ja piszę o zwykłych siedlczanach, ludziach borykających się z codziennmi problemami życiowymi i ich wzajemnych relacjach rodzinych i towarzyskich. Zwolennicy J.Kaczyńskiego nie znoszą żadnej polemiki i nie uzają żadnych argumentów.

 14. tak sobie myślę, dodano 11 lat temu

  W poprzednim ustroju wiele osób otrzymało mieszkania,w Siedlcach budowały się nowe zakłady pracy. Postawały nowe żłobki, przedszkola a nawet kościoły ,tak, tak większość kościołów zbudowano za komuny. Przed blokami odpoczywali na ławeczkach sąsiedzi, mieli czas z sobą porozmawiać. Wszyscy się znali. Wiadomo było jaki urząd za co odpowiada. Wystarczyło zadzwonić do komitetu, aby dyrektor danej instytucji brał towarzystwo do galopu .Dzisiaj wyłożono kostką parę ulic w centrum miasta i robi się z tego wielkie halo. Siedlce w obecnych czasach to porażka. Trudno wyjść z domu o zmroku, aby nie spotkać łobuzów na ulicy. Trzeba trzymać torebkę przy boku i to potrafią wyrwać a policja bezradnie rozkłada ręce . Nie ma pracy dla młodych, jak jest to na warunkach wyzysku. Nic się w praktyce nie buduje oprócz budynków komercyjnych. Siedlce to miasto starych ludzi.Nudne i podzielone.

 15. obserwator dodano 11 lat temu

  POLITYKA ROZWOJOWA NASZEGO MIASTA REALIZOWANA PRZEZ PREZYDENTA KUDELSKIEGO przypomina mi ojca alkoholika , który z domu wynosi.
  Wiele stwierdzeń zawartych w powyższych komentarzach popieram .

 16. viktoria dodano 11 lat temu

  skandal – władza miasta, tak prezydenci jak i radni chcą zdusić wszystko co jest w stanie samo bez ich pomocy zaistnieć. Jak to możliwe, że nie muszą zginać karku i żebrać o pomoc władzy to wg, nich SUBORDYNACJA a to najbardziej boli władzę. Gdzie gratulacje, pochwały, zapomnij siedlczaninie.

 17. Siedlczanin - racjonalista dodano 11 lat temu

  Efaster jak zawsze w sposób wyczerpujący zajął stanowisko w zakresie efektów rządzenia naszym miastem przez siedleckie prawicowe ugrupowania. Podobnie jak ja doczekał się nawet sławy na forach, którą wykorzystują PiS-owskie aparatczyki do swoich wypowiedzi, aby mówiąc najdelikatniej zdegradować godność człowieka do poziomu zdemonizowanych w społecznym odbiorze istot (pasożyt, gnida, itd.). Rzecz jasna ma to miejsce tylko wówczas, kiedy Siedlczanie wytykają kardynalne błędy osobom najbardziej odpowiedzialnym za obecną sytuację w mieście, co nie może się podobać zwolennikom PiS-u i kiedy oczywiście nie mają oni żadnego racjonalnego kontrargumentu. Kiedyś mi się dostało za stonowanie emocji w wypowiedziach dot. katastrofy w Smoleńsku zachęcając forumowiczów do wstrzymania się z osądami ludzi odpowiedzialnych za organizację tego feralnego lotu do czasu, kiedy swoje prace zakończą zarówno komisja pod przewodnictwem ministra Millera jak i polska prokuratura. Teraz dostało się Efasterowi i to w dodatku zanim jeszcze cokolwiek zamieścił pod tym artykułem. No cóż, witaj w klubie facet! Ale wracając do meritum tematu:
  Bodajże w lutym bądź marcu SPIN zamieścił informację na temat ograniczenia środków przez Biuro Prezydenta Siedlec na promocję naszego miasta. W swoim komentarzu wytknąłem wiele błędów Pierwszego Obywatela w tym zakresie. Ustawa o Samorządzie RP, która weszła w życie 1 stycznia 1999 r. nie wyklucza możliwości przekazania odpowiednim komórkom samorządu prerogatyw dotyczących kreowania wizerunku Siedlec za pośrednictwem ogólnopolskich mediów. Oczywiście do sprawowania pieczy nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich wydziałów Urzędu Miasta oddelegowany jest Prezydent, jednakże ten nadzór wcale nie musi oznaczać nierozerwalności z Biurem Prezydenta Miasta, a co za tym w naszym przypadku idzie zgodną ze standardami religii, której głębokim wyznawcą jest Wojciech Kudelski. W/w Biuro może swobodnie funkcjonować bez obowiązku promocji miasta. Tym mogą się zajmować oddzielne organy coś na wzór Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, dysponując rzecz jasna znacznie większym budżetem, niż ma to miejsce w bieżącym roku. Dlaczego wspominam o reklamie? Bowiem miasta, które w pierwotnym założeniu planu, o którym mowa w artykule nie znalazły się na liście inwestycji strategicznych wyciągnęły z tego lekcje i zainwestowały w promocję. Niezależną od poglądów politycznych i religijnych. Najwyższą wartością w działalności każdego magistratu powinno być dobro każdego obywatela, a nie dobro nadgorliwego katolika, który poza sutanną świata nie widzi. Uważam, że obecna sytuacja zapędziła członków zarządu miasta w tzw. kozi róg. Jako dzieci boże namaszczone przez samego gospodarza siedleckiej diecezji nie widzą w czymkolwiek negatywnym swojej winy – oczywiście winni są „oni” – i jako takowe mylić się nie mogą. Najłatwiej jest zwalić wszystko na władze centralne, które przecież nie reprezentują tej samej myśli politycznej. Jestem pewien, iż kiedy to PiS byłby u władzy w Sejmie i Senacie wówczas Prezydent Kudelski i jego świta z Zarządu nie ośmieliłby się krytykować tak otwarcie działania rządu nie tylko w tej kwestii. Ba! Powiem więcej. Bylibyśmy nieustannie przekonywani o nieomylności władzy centralnej nawet wówczas, kiedy Kaczyńscy doprowadziliby do konfliktu zbrojnego z Rosją. Zamiast tego jesteśmy świadkami wojny pomiędzy prawicą liberalną (PO), a konserwatywną (PiS). Cele tych partii są dwa: 1. Zdobycie władzy i 2. Reprezentowanie partykularnego interesu partii. Dopiero gdzieś tam w trzeciej dziesiątce są potrzeby obywateli Polski. Nie zwalnia to nas od obowiązku uczestniczenia w wyborach i racjonalnego myślenia przed oddaniem głosu. Jeśli damy się zwieść PiS-owskiej propagandzie i zagłosujemy tak samo, jak w ostatnich w wyborach samorządowych wówczas możemy być pewni, iż prędzej opony rozjeżdżą asfalt na polskich drogach, niż doczekamy się jakichkolwiek działań w kierunku polepszenia naszego bytu w kraju i w Siedlcach. Żadna z wymienionych z partii nie nadaje się do rządzenia na jakimkolwiek szczeblu. Może jak SLD wygra wybory to będzie lepiej, zobaczymy. Trafnie Obserwator ujął politykę rozwojową naszych włodarzy. Nic dodać, nic ująć! Pozdrawiam.

 18. Siedlczanin - racjonalista dodano 11 lat temu

  Proszę Szanowną Redakcję o usunięcie mojego drugiego komentarza z godziny 11.19. Brak informacji o tym, iż moja wypowiedź jest sprawdzana przez moderatora potraktowałem jako błąd w przesyłaniu, w związku z czym postanowiłem ponownie ją wysłać. Jeden komentarz wystarczy 🙂 Pozdrawiam.

 19. Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

  Zrobione. Ja z kolei myślałam, że się komentarz nie zaakceptował i nie zwróciłam uwagi, że są dwa. 🙂

 20. efaster dodano 11 lat temu

  Dziękuje, jest mi naprawdę miło, że jest osoba, która ma takie samo spostrzeżenia na otaczającą rzeczywistość w mieście nad Muchawką.

  Już się przyzwyczaiłem, że Siedlce to bastion pro pisowski. I szczerze ma w pupie, co pisowcy o mnie myślą, zwisa mi to dokumentnie.

  Zresztą ja się wcale nie dziwie partii rządzącej, pchano kupę kasy a to na ośrodki kultury, a to na drogi.

  I co ??

  Wygrał 1 turze kandydat z pis-u. I jak teraz zakręcili kurek z pieniędzmi to wielki płacz, że rząd Siedlce olewa.
  Jeszcze raz dziękuje, za słowa otuchy i poparcia w moich działaniach.

 21. nie sądziłem dodano 11 lat temu

  nie sadziłem, ze kiedyś to napisze, ale… w jednym zgadzam się z głowackim: "Choć, jak mówi wiceprezydent rozwój Siedlec zależy przede wszystkim od ich mieszkańców, to problem tkwi w tym, że dokument może zniechęcić potencjalnych inwestorów."
  No jakby nie patrzeć to "chiba" (ukłon w stronę władzy 🙂 coś w tym jest.
  uprzedzam pana wiceprezydenta że zgodziłem się z nim ostatni raz.
  z poważaniem
  zbyszko z siedlec

 22. POKOCHAJ SIEDLCE NA NOWO dodano 11 lat temu

  V-ce Prezydent Głowacki czasami podsuwa ciekawa rozwiązania.
  Pewnego razu gdy Rada Miasta podniosła cenę za wodę ,na protesty mieszkańców że będzie za drogo, odpowiedział ,, tych których nie będzie stać to niech idą po wodę do pompy ulicznej"
  Udał nam się ten Jarosław Głowacki.

 23. obserwator 1 dodano 11 lat temu

  Oburzenie Pana Prezydenta, że("Nas w nim nie ma a co gorsza nie ma nas także w kontekście dróg czy kolei") to chciałbym się zapytać ile On i pozostali pomocnicy Pana Prezydenta dołożyli starań, aby ruszyła modernizacja stacji Siedlce? Blisko 5 lat "trwają" uzgodnienia i negocjacje odnośnie tunelu pod torami w miejscu obecnej kładki. Jak taki tunel pozwoliłby rozładować korki i usprawnić ruch w centrum miasta. Jakie jest zaangażowanie naszych posłów w promocję miasta i przyciąganie do miasta inwestorów? Dziwimy się, że jesteśmy Polską "B", ale skoro nie buduje się nowych zakładów, to jakie mamy szanse na "podskoczenie" w rankingu postrzegania nas jako ważnego miasta na obrzeżu stolicy. Inną sprawą jest też fakt, że bycie postrzeganym, jako bastion Pis-u też nam nie pomaga. Przypuszczam, że w obecnej kadencji samorządowej nie napłynie więcej pieniędzy ze strony rządu dla naszego miasta z oczywistych przyczyn. Nie ma się co oszukiwać do tej pory większość środków na inwestycje załatwiała Platforma, teraz może być zdecydowanie gorzej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?