SPIN

Chevrolet Cruze dla siedleckiej wioski SOS

Aneta Borkowska wtorek, 15 marca 2011, 17:36 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj (14 marca) Chevrolet Poland przekazał stowarzyszeniu SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach klucze do Chevroleta Cruze.  Firma rozdała 100 samochodów w całej Europie z okazji swoich setnych urodzin. Do Polski trafiły 3 w tym jeden do naszego miasta.

– Obchodzimy swoje stulecie, ale jesteśmy marką pełną pasji, optymizmu i tego wam życzymy – powiedział Wojciech Osoś, z Chevrolet Poland podczas przekazywania kluczyków. – Mamy nadzieję, że ten samochód nie będzie tylko zwyczajnym środkiem transportu, ale stanie się takim przyjacielem, który pomoże wam w codziennych obowiązkach i przede wszystkim pomoże wam spełnić marzenia.

Po przekazaniu samochodu odbył się krótki pokaz artystyczny oraz uroczyste pokrojenie urodzinowego tortu.

Jan Michalik, dyrektor siedleckiej Dziecięcej Wioski SOS.
To jest bardzo trafiony prezent. Samochód u nas służy nie tylko do przewożenia dzieci po terenie miasta, ale również do wyjazdów do specjalistycznych ośrodków. U nas praktycznie 50 procent dzieci takiej opieki wymaga. To są wyjazdy do ośrodków czy sanatoriów spoza Siedlce i naprawdę samochód jest potrzebny. Łącznie mamy pod opieką 90 dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Z czterech takich wiosek w Polsce my mamy największą liczbę dzieci i brak samochodu naprawdę utrudniał nam życie. A będzie on służył także do odwiedzania swojego domu rodzinnego przez naszych podopiecznych. Każde dziecko, które może odwiedzać rodziców będzie to mogło robić, a mamy u siebie dzieci nie tylko z Siedlec, ale także z Gdańska czy Katowic. Więc taki prezent naprawdę nam ułatwi codzienność. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że firma Chevrolet dostrzegła nasza potrzebę.

Barbara Grasińska – Ciereszko, wiceprezes stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Czemu akurat Siedlce dostały samochód? Bo był on tu naprawdę bardzo potrzebny. Ten, który był wcześniej zepsuł się i wioska została bez transportu. Co prawda jest tu bus, ale ten który dostaliśmy jest bardziej mobilny, a taki jest bardzo potrzebny. Matki potrzebują zrobić zakupy, zawieźć dziecko do szkoły na zajęcia pozalekcyjne czy do lekarza. A dzieci jest bardzo dużo i naprawdę często trzeba gdzieś pojechać. Współpracujemy z wieloma firmami i takie prezenty od nich bardzo cieszą. Zdarza się, że firma daje nam rabaty, ale samochód to bardzo droga rzecz i niestety nie łatwo na nią uzbierać pieniądze. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nas wspierają. Mamy ich sporo, ludzie dają nam jeden procent, są tacy, którzy dają nam co miesiąc jakieś pieniążki, a niektórzy dają właśnie rzeczy materialne. I za to wszystko bardzo im dziękujemy. Bo w każdym dziecku jest cząstka tego co społeczeństwo im da.

Grzegorz Urban Kierownik Salonu Chevrolet Siedlce
Wszystkich samochodów jest sto, do nas do Siedlec trafił akurat Chevrolet Cruze. Czemu ten to decyzja góry. Ale wybór uważam za bardzo dobry gdyż jest to auto duże, wygodne i przede wszystkim bardzo bezpieczne oraz nowoczesne. Bezpieczne bo skonstruowane na najnowszej technologi, ma najnowsze systemy bezpieczeństwa, posiada wszystkie poduszki powietrzne jakie mogą być. Dlatego uważam, że ten samochód bardzo się przyda i rewelacyjnie sprawdzi. A przez wzgląd na to, że trafił on do wioski dziecięcej, w której są także bardzo mali mieszkańcy doposażyliśmy auto w dwa foteliki oraz GPS.

ab

 

5 komentarzy

 1. Magda dodano 11 lat temu

  Wspaniale, że dzieją się takie rzeczy. i super że dzieje się to z udziałem siedleckich firm.

 2. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Szukam nowego auta, chyba odwiedzę ten salon.

 3. Olka dodano 11 lat temu

  Super, trzeba pomagać. Świetnie, że tak duże firmy potrafią jeszcze spojrzeć na biedniejszych i potrzebujących.

 4. Adam dodano 11 lat temu

  Kto z niego będzie korzystał chyba nie dzieci, to prezent dla Pana dyrektora bardziej niż dla dzieci .

 5. elka dodano 11 lat temu

  ale ktoś dzieci musi zawieźć czy to do lekarza, czy do szkoły, wiec auto jest potrzebne, co wozami mają je wozić?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?