SPIN

INFO PRASOWE: Wojewoda: 3 426 zł za budowę 1 m kw. w mazowieckim

Beata Głozak piątek, 18 marca 2011, 14:56 Aktualnie, Wydarzenia

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ustalił nowe kwoty dla średniego kosztu budowy 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Od 1 kwietnia 2011 r. do 30 września 2011 r. będą one wynosić 3426 zł – dla województwa mazowieckiego i 6963 zł – dla miasta stołecznego Warszawy. Oznacza to, że wskaźnik liczony przez wojewodę spadł o niemal 700 zł w województwie mazowieckim.

Wysokość wskaźnika przeliczeniowego ustalana jest przez wojewodę dwa razy w roku na okres 6 miesięcy. Wartość ta ma znaczenie np. dla ustalania stawek czynszu lokali mieszkalnych – roczny czynsz za metr kwadratowy nie może przekraczać 3% wartości wskaźnika. Ma ona także znaczenie w przypadku ubiegania się o kredyt w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Wojewoda dokonuje wyliczenia wskaźnika na podstawie przeciętnego kosztu budowy 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego w powiatach, określonego przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Przy ustalaniu wielkości wskaźnika uwzględniana jest też wartość robót wykończeniowych oraz wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych dla województwa mazowieckiego na podstawie danych z ostatniego kwartału poprzedzającego wyliczenie wskaźnika.

W poprzednim półroczu (Od 1 października 2010 r. do 31 marca 2011 r) wskaźnik wynosił 4136 zł dla województwa mazowieckiego i  7060 zł dla m.st. Warszawy.

Ivetta Biały
Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?