Fenomenalna walka i cud nad Wisłą (KOMENTARZE)

Beata Głozak środa, 23 marca 2011, 20:54 Sport, Wydarzenia
Kibice gratulują siatkarzom KPS dzisiejszej wygranej. Fot. AB

To był niesamowity, pełen emocji mecz. Siedlczanie w fenomenalnym stylu z cudownie „ozdrowiałym” Mateuszem Majcherkiem wygrali dzisiejsze spotkanie z MKS Bzurą Ozorkowem 3:1 (25:21, 18:25, 25:17, 25:18) awansując do 2 rundy play – off o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn. W najbliższy weekend podopieczni trenera Macieja Nowaka zmierzą się na własnym parkiecie z Camperem Wyszków.

Drużyna Macieja Nowaka nie dała szansy MKS Bzurze Ozorków pokonując ją 3:1. Siatkarze w pięknym stylu zrehabilitowali się po  weekendowych przegranych na wyjeździe kiedy to dwukrotnie ulegli Bzurze 0:3 przez co stan rywalizacji na dzisiaj wyniósł 2:2 a jedyną szansą na dalszą walkę w play – off była wygrana w dzisiejszym, piątym już meczu.
Fenomenalną grą i prawdziwie sportową wolą walki wykazał się nasz przyjmujący Mateusz Majcherek, nad którym jeszcze w minioną sobotę wisiało widmo operacji. Dzisiaj zaryzykował dwoje zdrowie i pomógł drużynie w wygranej. Nie inaczej było z kontuzjowanym Pawłem Rejowskim, który podczas spotkania kilkakrotnie wyprowadził zespół na prostą.

I set: KPS od początku bezpiecznie kontrolował wynik utrzymując cały czas 2 a nawet 4 punkty przewagi nad gośćmi (17:16; 18:16; 18:17; 19:17; 19:18; 20:18; 21:18; 21:19; 22:19; 22:20; 22:21; 23:21 (Fryszkowski wchodzi na parkiet za Raneckiego); 24:21 (czas dla Bzury) i Siedlce wygrywają 1 seta 25:21.
II set: Bzura wypracowała przewagę już na starcie i wydaje się, że nie ma nią sposobu. Podopieczni trenera Nowaka wydają się być inną drużyną, często popełniają błędy oddając łatwe punkty gościom. Piłka ciągle ląduje w siatce a od wyniku 11:11 zawodnicy Grzegorza Zawieruchy cieszą się z kolejnych punktów. Z parkietu schodzi Paweł Łęgowski i już pozostaje na ławce rezerwowych (11:11; 11;12; 11:13 (Fryszkowski za Łęgowskiego); 11:14; 11:15; 12:15; 12:16; 12:17; 13:17; 13:18; 14:18; 14:19; 15:19; 16:19; 16:20; 16:21; 17:21; 17:22; 17:23; 17:24; 18:24). W końcu drużyna KPS przegrywa z kretesem 18:25.
III set: Zaczął się od prowadzenia Bzury (0:1; 1:1; 1:2; 1:3; 1:4) jednak KPS szybko wyrównał wynik i przejął prowadzenie (2:4; 3:4; 4:4; 5:4; 6:4) pada pierwszy z dwóch asów serwisowych tego spotkania a jego autorem jest kapitan siedleckiej drużyny Maciej Krzaczek. Od tego czasu nasi siatkarze nie pozostawiają gościom złudzeń kto zasługuje na awans do 2 rundy play – off prowadząc 2 a potem na zmianę 3, 4 i 5 punktami (13:10; 14:10; 14:11; 15:11; 15:12; 15:13; 15:13; 16:13; 17:13 (czas dla Ozorkowa); 18:13; 18:14; 19:14; 19:15; 20:15; 20:16; 20:17; 21:17; 22:17; 23:17; 23:18; 24:18; 24:19), aby zakończyć tego seta wynikiem 25:19.
IV set: Set zaczął się podobnie jak III od niewielkiego prowadzenia Bzury (1:2; 2:2; 2:3; 3:3; 3:4). 4 punkt dla KPS zdobył Paweł Rejowski, który potem z asa serwisowego doprowadził do remisu. Nie na długo, bo goście zdołali wypracować sobie dwupunktowe prowadzenie (5:7; 6:7; 6:8; 7:8; 7:9; 8:9; 8:10; 9:10), aby potem pozwolić Pawłowi Rejowskiemu wyrównać do stanu 10:10. Po tym wyniku KPS zdobywa punkt za punktem powiększając swoją przewagę nad MKS (15:14; 16:14; 17:14; 18:14; 18:15; 19:15; 19:16; 20:16; 20:17; 21:17; 22:17; 23:17; 23:18; 24:18) i wynikiem 25:18 skracają męki gości. KPS przechodzi do 2 rundy play- off kończąc rywalizację z zespołem z Ozorkowa 3:2.