SPIN

Katarzyna Groniec i „Listy Julii”

Aneta Borkowska środa, 23 marca 2011, 10:20 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 marca (środa) o godz. 19. do sali „Podlasie” na koncert Katarzyny Groniec.

Katarzyna Groniec –  laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988), debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy. Została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W kwietniu 2008 roku otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. 16 września 2010 roku ukazał się wywiad z Elvisem Costello, w którym płytę „Listy Julii” polskiej piosenkarki Katarzyny Groniec nazwał najlepszą ze wszystkich reedycji jego dzieła.

Artystka podczas koncertu w Siedlcach zaprezentuje kompilację najbardziej znanych i lubianych utworów, nie zabraknie również tych z ostatniej płyty „Listy Julii”. Towarzyszyć jej będą muzycy w składzie: Łukasz Damrych – fortepian, Robert Szydło – akustyczna gitara basowa, Łukasz Sobolak – perkusja.

źródło MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?