SPIN

POLICJA: Wizyta w akademiku zakończona w areszcie

Aneta Borkowska czwartek, 24 marca 2011, 14:21 Aktualnie, Wydarzenia

Pobytem w areszcie zakończyła się dla 5 młodych mężczyzn nocna wizyta w jednym z akademików siedleckiego Uniwersytetu. Ponadto dwóch z piątki zatrzymanych usłyszało dziś (24 marca) zarzuty popełnienia przestępstw. Jeden ze sprawców odpowie za kradzież, drugi za posiadanie narkotyków.

Wczoraj (23 marca) tuż po północy w jednym z akademików przy ul. Żytniej w Siedlcach zjawiła się grupa około 8 młodych mężczyzn. Dyżurująca portierka początkowo pomyślała, że to ekipa pracowników budowlanych, która jest tam zakwaterowana. Nocni goście zaczęli wędrówkę po piętrach domu studenta. Portierka dość szybko zorientowała się w swojej pomyłce i o wszystkim powiadomiła dyżurnego siedleckiej komendy, który niezwłocznie skierował na miejsce policyjnych wywiadowców. W tym czasie nieproszeni goście widząc rozwój sytuacji postanowili zakończyć „wizytę”. Podczas ich ucieczki 5 z nich zostało zatrzymanych. Po chwili okazało się, że jeden z zatrzymanych podczas tej „wizyty” skradł z niezamkniętego pokoju telefon komórkowy, natomiast drugi z zatrzymanych posiadał narkotyki. Dzisiaj (24 marca) obydwaj sprawcy, którymi są mężczyźni w wieku 22 i 20 lat, usłyszeli zarzuty i w najbliższym czasie odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed Sądem.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?