SPIN

OCZAMI KOBIET: „Nic osobistego”

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 marca 2011, 12:19 Kultura, Wydarzenia

„Swoim zachowaniem bohaterka przypomina ducha. Istnieje z boku „normalnego” świata, jednak nie potrafi się od niego w pełni uwolnić. Z jednej strony dąży do samotności, z drugiej inni ludzie wciąż są gdzieś tam obecni, na obrzeżach jej egzystencji.” (Marcin Pietrzyk, filmweb)

W najbliższą środę w NoveKino zobaczymy na ekranie kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii Urszuli Antoniak „Nic osobistego”.

Anne, sama w pustym mieszkaniu, obserwuje przez okno przechodniów, którzy nerwowo chwytają jej rzeczy osobiste i meble wystawione na chodnik. Ostateczny gest – zdjęcie pierścionka – sygnalizuje, że zostawia za sobą dotychczasowe życie w Holandii. Wyjeżdża do Irlandii, gdzie wiedzie samotną egzystencję, włócząc się wśród surowych krajobrazów Connemary. W czasie wędrówki odkrywa dom odludka, Martina… Film z wielką wrażliwością zgłębia wybór samotnego życia i problemy z utrzymaniem, albo wyrzeczeniem się tego wyboru. Sytuacja zbliża dwoje skrajnie różnych i bezkompromisowych bohaterów, którzy przywiązują się do siebie niemal wbrew własnej woli.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?