SPIN

POLICJA: Poszukiwany w Europie wpadł w Żelkowie

Beata Głozak środa, 30 marca 2011, 14:08 Aktualnie, Wydarzenia

Przedwczoraj (28.03) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach podczas rutynowej kontroli pojazdu zatrzymali 22 – letniego mężczyznę. W trakcie sprawdzania danych kontrolowanego w bazie systemu Schengen okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za dokonanie na terenie tego kraju kilku kradzieży z włamaniami.

Przedwczoraj (28.03) około godz. 12.50 policjanci ruchu drogowego siedleckiej komendy w miejscowości Żelków Kolonia (gm. Siedlce) zatrzymali do kontroli drogowej samochód ford escort. Pojazdem tym podróżował 22 – letni mężczyzna. W trakcie sprawdzania jego danych w systemie informacyjnym Schengen okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Niemiecki wymiar sprawiedliwości zarzuca temu młodemu mężczyźnie popełnienie kilku kradzieży z włamaniem, których dopuścił się podczas pobytu na terenie tego kraju. 22 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i jednocześnie wszczęto wobec niego procedurę ekstradycyjną. O jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje Sąd.

źródło/fot.: Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. kamil dodano 10 lat temu

    nie prawda buuuu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?