SPIN

NEWS: Konstanty Strus rezygnuje z siedleckiego PKS. Kto zostaje?

Beata Głozak środa, 6 kwietnia 2011, 16:33 Siedlce, Wydarzenia

Jak podaje na swoich stronach Ministerstwo Skarbu Państwa z wcześniejszych czterech zainteresowanych nabyciem akcji siedleckiego PKS podmiotów, na placu boju pozostały zaledwie dwa. Wśród nich nie ma jednak firmy, która budziła najwięcej kontrowersji, czyli Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus.

Oprócz dewelopera z dalszego postępowania wycofała się także spółka Veniro z Warszawy.

„W odpowiedzi na ogłoszone publicznie w dniu 14 stycznia 2011 r. zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Siedlcach Spółka Akcyjna z siedzibą w Siedlcach w wyznaczonym terminie, tj. do dnia 05 kwietnia 2011 r., godz. 14:00, wpłynęły oferty wiążące złożone przez następujące podmioty:

1. Retail Provider sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
2. EXPRESSLOGIC J.T. Czajka spółka jawna, Siedlce.”
– czytamy na stronach MSP.

bg

13 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  Moim zdaniem najwięcej kontrowersji wzbudza firma, która została tj. Retail Provider. Prawdopodobnie jest to firma, której właścicielem jest inny deweloper z Warszawy. Niestety najgorszy jest fakt, że z udziału wycofała się spółka Veniro-jedyna z całej czwórki, poważna firma na rynku przewozów pasażerskich. Szkoda.

 2. zainteresowany dodano 11 lat temu

  ExpressLogic to bardzo fajna firma, mają ciekawą stronkę internetową.

 3. Wspierający lokalną przedsiębiorczość dodano 11 lat temu

  Jak można oceniać Pana Strusa jako najbardziej kontrowersyjnego przedsiębiorcy?.
  Na jakiej podstawie SPIN to czyni?.
  Niedojrzałości autora piszącego informację , osoby z uprzedzeniem do ludzi , zazdrośnika , może w SPIN siedzi HOMOSOWIETIKUS /człowiek radziecki/?, a może" papli" bezmyślnie powtarzającego?
  Przedsiębiorstwo Pana Strusa miało i ma nadal znaczący wpływ na zmianę wizerunku naszego miasta i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu i ma wpływ na zmniejszenie bezrobocia .
  Cudze chwalicie – swego nie widzicie.

 4. looooona dodano 11 lat temu

  do "Wspierający lokalną przedsiębiorczość": wczytuję się w tę krótką informację i wydaje mi się, że przesadzasz. Jakby nie patrzeć to nazwa tej firmy w połączeniu z kolejnymi terenami w Siedlcach budzi najwięcej sporów, dyskusji, emocji, podnosi poziom rozmów a czy to przeszkadza w tym, że wpływa pozytywnie na zmianę wizerunku? Nie. Dlatego daj na luz i wróć do papierkowej roboty zapewne u swojego pracodawcy :D.
  Czepiasz się jednego wyrazu o po nim oceniasz otaczający świat? To durne.
  Informacja jest o tym, że Twój cudowny pracodawca nie chce przejąć akcji a co za tym idzie terenu, więc wolę się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat niż być zasypywana twoimi wynurzeniami z d****y wziętymi i twoją teorią spiskową albo czym tam jeszcze.

 5. Wspierający lokalną przedsiębiorczość dodano 11 lat temu

  Do looooona .
  Choroba z ciebie wychodzi i urojenie co również zaliczane jest do chorób….. .

 6. Lekarz psychiatra do looooona: i Wspierający lokalną przedsiębiorczość dodano 11 lat temu

  Czytając Państwa wypowiedzi twierdzę, że Wspierający potrzebuje pilnie pomocy medycznej. Pan Konstanty jest przedsiębiorcą i jego celem jest zarabianie pieniędzy. Normalne. Ale sposoby, w jaki to robi niejednokrotnie budziły kontrowersje. Nie chcę narzekać na człowieka….. zakończmy.

  Ale co to tego artykułu, czy kupno przedsiebiorstwa transportowego przez developera nie jest kontrowersyjne? Przecież wiadomo, że szybko zlikwiduje firmę i wyrzuci ludzi, bez skrupułów. Jemu chodziło tylko o teren!!!

  Wspieraj go dalej Panie "Wspierający", ale nie pisz bzdur i nie obrażaj innych

 7. Wspierajacy lokalną przedsiebiorczość dodano 11 lat temu

  Do lekarza psychiatrii.
  Wydawało by się ,że lekarz powinien być człowiekiem inteligentnym i interesującym się sprawami w mieście.
  Z kont ta troska o likwidację firmy i wyrzucenie z niej ludzi.
  Dlaczego psychiatra nie zabrał głosu gdy Prezydent Miasta /Kudelski/ i Rada Miasta nie przyjęli za darmo siedleckiego PKS w momencie gdy Minister Przemysłu taką propozycję złożył.
  Kto w/g psychiatry ponosi winę za likwidację firmy , bo chyba nie ten który przystępuje do przetargu.
  Panie Psychiatra nie mąć Pan ludziom w głowie.
  Trzeba natomiast leczyć chorą politykę rządzących .

 8. Lekarz do "Wspierający lokalną przedsiębiorczość" dodano 11 lat temu

  Szanowny Panie, naprawdę z Panem jest bardzo źle. Skąd u Pana taka agresja. Nie zamierzam z Panem polemizować, ponieważ nawet nie zadał sobie Pan trudu odpowiedzi na moje pytanie: …. czy kupno przedsiebiorstwa transportowego przez developera nie jest kontrowersyjne?
  Atakuje Pan natomiast władze miasta za …. nieprzejęcie za darmo PKSu. A na cholerę Prezydentowi ten kłopot? Szanowny Panie czy Prezydent ma obowiązek prowadzenia PKS? Myślę, że nie. Ma MPK dokłada do tego i starczy. Winy za likwidację firmy też nie ponosi, podobnie jak Pan Konstanty.
  Ma Szanowny Pan ochotę to proszę bardzo proszę "leczyć chorą politykę rządzących" – ja z Panem nie zamierzam mieć nic wspólnego.
  Ale proponowałbym Panu odpowiedzieć sobie samemu na pytanie: …. czy kupno przedsiebiorstwa transportowego przez developera nie jest kontrowersyjne?
  Niech Pan tego nie publikuje, tylko spokojnie przemyśli. Bez emocji.

 9. Wspierający lokalną przedsiębiorczość dodano 11 lat temu

  Do lekarza.
  Nie Pana ani nie moją sprawą jest narzucać komukolwiek w co ma inwestować własny kapitał.Może dla Pana jest to kontrowersyjne ,natomiast dla mnie nie.
  Ponadto nie mając wiedzy jakie nowy właściciel będzie miał obowiązki w stosunku do PKS nie można używać stwierdzeń naruszających dobre imię – nie zależnie od tego czy się kogoś lubi, czy też nie.
  Proszę się zastanowić.

 10. M60 dodano 11 lat temu

  "LOT NAD KUKÓŁCZYM GNIAZDEM 2" z obsadą tu komentującą.

 11. SDL dodano 11 lat temu

  mam w d….e!!- PKS,PKP,PSS,PZPN,PTTK,PCK- i ich siedziby oraz usługi przypominające koszmarne czasy jak wypisz wymaluj z filmu "Miś" , ludzie zarządzający tymi reliktami ponurej przeszłości, nawet tak wyglądają jak z lat 70' XX wieku.

 12. reformator dodano 11 lat temu

  Do SLD
  Nawet SLD wstydzi się swojej epoki z lat 70-siątych.

 13. koszmarne czasy dodano 11 lat temu

  koszmarne czasy są i teraz, gdy widzi się składanie kwiatów i zniczy pod fontanną Strusa. Przewodzi temu Dyr. Teatru.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?