SPIN

„Iganie. 180 lat tradycji” – wystawa

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 10:38 Kultura, Wydarzenia

Muzeum Regionalne zaprasza dzisiaj 11 kwietnia o godz. 18. na otwarcie wystawy historycznej „Iganie. 180 lat tradycji”.

Wystawa będzie miała charakter historyczny i upamiętni 180. rocznicę tego wydarzenia. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną eksponaty pochodzące z pola bitwy m.in. kule karabinowe i armatnie, guziki z mundurów żołnierskich, ikonki podróżne należące do żołnierzy rosyjskich. Ponadto archiwalne i współczesne fotografie obrazujące teren bitwy oraz fotografie zabytkowego dworu, o który toczyły się zacięte walki. Ukazane zostaną także współczesne fotografie przedstawiające inscenizacje  bitwy pod Iganiami potwierdzające fakt, że pamięć o tym wydarzeniu trwa nadal.

Podczas wernisażu odbędzie się wykład Cezarego Aftyki, który przedstawi tło historyczne i przebieg  bitwy pod Iganiami. Ponadto będzie można obejrzeć film „Rzecz o Kanale Augustowskim” przedstawiający historię budowy kanału oraz jego twórcę i projektanta Ignacego Prądzyńskiego. Film ten został nagrodzony w Lipsku (w 1960 r.).

Wystawę oglądać będzie można do 6 maja.

źródło Muzeum Regionalne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?