SPIN

POLICJA: Nożownik w areszcie

Beata Głozak poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 13:47 Aktualnie, Wydarzenia

W miniony weekend (10.04) siedleccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który około godz. 2.55 w nocy w rejonie ulicy Kościuszki zaczepił bez powodu dwóch innych mężczyzn i w trakcie szarpaniny zranił ich nożem. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokuratura.

W miniona weekend (10.04) około godziny 2.55 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony telefonicznie, że przed chwilą na ulicy Kościuszki nieznany mężczyzna zaatakował nożem dwóch przechodniów i po zranieniu ich zbiegł w nieznanym kierunku. Na miejsce interwencji natychmiast skierowano patrol. Informację o tym zdarzeniu dyżurny przekazał niezwłocznie wszystkim podległym służbom. Kilka minut po zgłoszeniu inny patrol policyjny na ul. Osiedlowej zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Na widok nadjeżdżającego radiowozu odrzucił on jakiś przedmiot i próbował zbiec.

Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po jego zatrzymaniu podczas penetracji terenu policjanci odnaleźli pod jednym z zaparkowanych przy tej ulicy samochodów odrzucony wcześniej nóż. Sprawcą tego zajścia okazał się 20 – letni mieszkaniec Siedlec. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma w organizmie prawie 1,7 promila alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Natomiast pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy.

Według opinii lekarzy rany nie zagrażają ich życiu. O dalszym losie zatrzymanego w najbliższym czasie zadecyduje prokuratura. Za przestępstwo to może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie opowiada Jerzy Długosz z KMP w Siedlcach

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/04/Nozownik_w_areszcie.mp3|titles=Nożownik w areszcie]

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?