SPIN

Tylko oni będą reprezentować nasz kraj

Aneta Borkowska wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:41 Sport, Wydarzenia
Patryk Jastrzębski Fot.AB

Patryk Jastrzębski Fot.AB

W styczniu na stronie portalu pojawił się materiał dotyczący wyjazdu grupy gokarcistów na ”24 Ore Karting”. Drużyna z Polski jest niemal w całości złożona z siedlczan, a ponieważ wyścig rozpocznie się już 16 kwietnia przypominamy artykuł.

16 kwietnia po raz pierwszy w historii zespół z Polski będzie rywalizował w legendarnym, całodobowym wyścigu gokartowym (”24 Ore Karting”) na torze we włoskim miasteczku Jesolo. Pierwszy z Polski i praktycznie w całości złożony z siedlczan.

Tomasz Gut, Patryk Jastrzębski, Marcin Krasuski, Michał Łęczycki, Przemysław Miłobędzki, Arvid Polak, Krzysztof Rychlik. To właśnie ta siódemka będzie reprezentować biało-czerwone barwy.
– Pomysł narodził się we wrześniu- mówi Patryk Jastrzębski. – Znalazłem stronę internetową z poprzedniej edycji, poczytałem, pooglądałem i zadzwoniłem do chłopaków. A, że wszyscy lubią wyzwania to się od razu zgodzili i od tego czasu zaczęło się ustalanie szczegółów – dodaje.

W 13 już edycji wyścigu zmierzy się ponad 30 zespołów z całego świata. Wielu ze startujących zawodników zajmuje się kartingiem profesjonalnie. Dlatego wiele razy wyścig został rozstrzygnięty podczas ostatniej godziny jazdy. Do takiego startu trzeba się doskonale przygotować.

Marcin Krasuski oraz Michał Łęczycki Fot.AB

Marcin Krasuski oraz Michał Łęczycki Fot.AB

– Na razie na treningi będziemy musieli jeździć do Lublina i do Radomia, bo u nas niestety nie ma tak dużych torów – tłumaczy Michał Łęczycki. – Jak się ociepli to będziemy mogli zacząć ćwiczyć na torach otwartych przy większych przeciążeniach i prędkościach, aby przygotować się na większy wysiłek – dodaje.
Dodatkowo każdą wolną chwilę zawodnicy spędzają na siłowni oraz basenie. Także wszyscy narzucili sobie dietę. Wszystko po to, by bez kompleksów zmierzyć się z najlepszymi.

Chcemy poznać swoje możliwości

– Dla nas liczy się dobra zabawa, a w związku z tym, że jest to wyścig 24 – godzinny to liczy się to, aby  przejechać – tłumaczy Przemysław Miłobędzki. – Poza tym chcemy się sprawdzić, poznać swoje możliwości. No i sama możliwość zmierzenia się z najlepszymi na świecie też jest niesamowita – dodaje.
Jak mówią na wygraną nie liczą, ale pierwsza piętnastka byłaby wielkim sukcesem.

Przemysław Miłobędzki Fot.AB

Przemysław Miłobędzki Fot.AB

– Oczywiście byłoby super jakbyśmy wygrali, ale nie ukrywajmy tam będą ekipy, które startują od wielu lat – mówi Patryk Jastrzębski. – My jedziemy po raz pierwszy, nie znamy toru, wszystko będzie dla nas nowe, ale łatwo się nie poddamy, bo siłę walki mamy ogromną – dodaje.

Taki wyścig oprócz włożenia ogromnego wysiłku fizycznego wymaga także nakładów finansowych. Nasi zawodnicy praktycznie całe zawody opłacili z własnej kieszeni, ale liczą, że to się zmieni.
– Poprzez taki wyjazd chcemy rozreklamować ten sport i mamy nadzieję, że dzięki temu znajdziemy także sponsorów – mówi  Michał Łęczycki. – Szukamy ich, rozmawiamy i liczymy, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał nas wesprzeć – dodaje.

Zawody trwają dwa dni (16-17 kwietnia). Pierwszego dnia o 10. rano jest trening, zaraz po nim odbędą się kwalifikacje i o godzinie 14. zapali się zielone światło do startu. Drużyny będą ścigać się przez całą dobę ze zmianami zawodników co 45 minut. Każda drużyna ma wykupiony pakiet który składa się m.in.: ze sprzętu, mechanika, miejsca do odpoczynku oraz posiłku. Więcej informacji na stronie www.24hkarting.pl

ab

6 komentarzy

 1. MAJA dodano 10 lat temu

  Będziemy trzymać kciuki za chłopaków. Super pomysł i promocja Siedlec poza granicami miasta.

 2. Tsume dodano 10 lat temu

  Trzymam za Was kciuki chłopaki !! Przy następnej okazji wybiorę się z Wami na jakieś zagraniczne zawody 🙂

 3. Mała dodano 10 lat temu

  Świetny pomysł ! Dobrze ze chlopaki nie stoja w miejscu tylko sie rozwijaja. Fajna sprawa !! Trzymam kciuki !!!

 4. Henio dodano 10 lat temu

  jesli promocja Siedlec za granicą Polski, to €rząd Miasta może sobie przypomni o nich!

 5. jasiekpol dodano 10 lat temu

  Wytrwałości, abyście nie mieli dużych kryzysów w najcięższych momentach, gorycz pozostaje na długi, duma na jeszcze dłużej. Nooo i największą przyjemnością w życiu jest robienie tego to co według innych jest niemożliwe.

 6. ilona dodano 10 lat temu

  no to ladnie Przemo, a ja myslalam ze Wy tylko popatrzec przyjezdzacie….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?