SPIN

Przejrzyj radnego

Aneta Borkowska czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:46 Siedlce, Wydarzenia

Obrady sesji miejskich nie są już tajemnicą. Każdy, kto będzie zainteresowany sprawdzeniem jak głosowali radni może to zrobić za pomocą strony BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) siedleckiego magistratu. Od kilku dni dostępne są tam pliki audio z sesji, teksty uchwał, a także wyniki głosowań.

– Bez wątpienia dzięki temu stajemy się bardziej przejrzyści dla mieszkańców, ale nie tylko. Projekt zakładał również utworzenie sprawniejszej platformy dla konsultacji społecznych. Mamy także nadzieję, że wszelkie materiały dotyczące chociażby kolejnych sesji będziemy udostępniać już tylko w ten sposób. Zaoszczędzimy tony papieru, usprawnimy działanie i będziemy przejrzyści dla mieszkańców – powiedział Sławomir Marchel, sekretarz miasta.
Czy radni siedleccy już wiedzą, że dostępne są wyniki głosowań nad uchwałami tej kadencji?

– Nie wiem – przyznał sekretarz. – Nie widzimy jednak w tym żadnych przeszkód. Takie informacje od lat są dostępne w sejmie i nie ma z tym problemu – dodał.

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu projektu „Wdrożenie usprawnień zarządczych w Urzędzie Miasta Siedlce”. Jej koszt to ponad milion osiemset tysięcy złotych (1800 980, 16) a jak podkreślają władze nie ma w tym żadnych pieniędzy z budżetu miejskiego.

bg

3 komentarze

 1. A gdzie jest rzecznik dodano 11 lat temu

  Udzielają wywiadów na lewo i prawo.
  Zwolnić rzecznika.

 2. aad dodano 11 lat temu

  ten sekretarz tojakaś kpina, c****

 3. ble ble dodano 10 lat temu

  i gdzie to jest o czym tu jest "bleblane"?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?