SPIN

POLICYJNY WEEKEND: Zatrzymany włamywacz, zatrzymany złodziej

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 14:41 Aktualnie, Wydarzenia

Włamywacz zatrzymany przez wywiadowców
W miniony piątek (15 kwietnia) tuż po godz. 1. w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali 26 – letniego mężczyznę. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły rany na jednej z rąk legitymowanego. Po chwili ustalono, że mężczyzna dokonał włamania do kiosku „Ruch” wybijając w nim ręką szybę wystawową.

W nocy policyjni wywiadowcy patrolujący centrum miasta podczas sprawdzania zabezpieczeń obiektów handlowych zauważyli młodego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na to, że unika kontaktu z innymi osobami. Funkcjonariusze postanowili to wyjaśnić. Gdy przystąpili do sprawdzenia tożsamości mężczyzny okazało się, że na prawej ręce ma on widoczne świeże rany. Kontrolowany nie potrafił jednak powiedzieć, w jakich okolicznościach nabawił się tych urazów. W związku z tym policjanci dokładnie sprawdzili pobliski teren i po chwili ujawnili wybitą szybę w znajdującym się nieopodal kiosku „Ruch”. Mężczyzna początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z tym zdarzeniem, jednak wykonane przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły na ustalenie, że zatrzymany wspólnie z innym mężczyzną dokonali włamania do kiosku, kradnąc z niego wyroby tytoniowe o wartości około 800 złotych. Wspólnik włamywacza został również po niedługim czasie zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawcami okazali się 26 i 34 – letni mieszkańcy pow. siedleckiego. Obydwaj usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za które będzie im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/04/Wlamywacz_wywiadowcy_Siedlce.mp3|titles=Włamywacz]

Odpowie za kradzież rozbójniczą
Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej odpowie w najbliższym czasie 27 – letni siedlczanin. Mężczyzna ten podczas spotkania towarzyskiego okradł jedną z jego uczestniczek. Gdy po pewnym czasie pokrzywdzona zażądała od niego zwrotu skradzionego mienia, została przez niego pobita. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (16 kwietnia) do siedleckiej komendy zgłosiła się 22 – letnia kobieta, która poinformowała, że w nocy uczestniczyła wspólnie ze znajomymi w spotkaniu towarzyskim. Po jego zakończeniu okazało się, że ktoś skradł jej telefon komórkowy oraz 300 złotych. Podejrzenie padło na jednego z uczestników tego spotkania. Gdy pokrzywdzona podczas rozmowy z nim zażądała zwrotu skradzionych przedmiotów, została przez niego pobita. Poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 27 – letni siedlczanin. Wykonane w tej sprawie czynności potwierdziły ustalenia policjantów. Odzyskano również całość skradzionego mienia, które wróciło do właścicielki. Sprawcę natomiast osadzono w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Po wczorajszym przesłuchaniu w prokuraturze zatrzymany został objęty dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/04/Kradeziez_rozbojnicza_Siedlce.mp3|titles=Kradzież rozbójnicza]

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?