Remis WFS Veterans w meczu z Juvenią

Aneta Borkowska wtorek, 19 kwietnia 2011, 11:36 Sport, Wydarzenia

17 kwietnia w Krakowie Weterani WFS zremisowali z Juvenią Kraków 35:35. Mecz był jedną z imprez towarzyszących spotkaniu o Puchar FIRA-AER Polska – Holandia.

Siedlczanie od piątej minuty prowadzili 5:0 po przyłożeniu Artura Adamczyka, ale kilka akcji Juvenii zmieniło wynik na 15:5. Jeszcze dwie minuty przed przerwą Grzegorz Pliszka zdobył kontaktowe punkty zmniejszając przewagę na 15:10. Po zmianie stron ponownie zaatakowała Juvenia, a siedleccy weterani przebudzili się dopiero przy wyniku 25:10, przejęli inicjatywę i po serii przyłożeń zawodników ataku Lesława Kodzisa, Krzysztofa Belowskiego, Łukasza Bacika i Pawła Narojka objęli prowadzenie 30:25.

Goście odpowiedzieli dwoma przyłożeniami Leszka Samela i Janusza Wilka ponownie obejmując prowadzenie 35:30 na minutę przed końcem meczu. Rugbiści WFS podjęli ryzykowny manewr ustawiając cały zespół w linii ofensywnej, stworzyli w ten sposób przewagę, ale błąd kosztował by utratę przyłożenia. Ryzyko się opłaciło, siedlczanie po kontynuacji atakiem przełamali na skrzydle obronę przeciwnika, a punkty na 35:35 zdobył Lesław Kodzis. W

zespole WFS po dwuletniej przerwie zagrał Krzysztof Belowski, jeden z najlepszych skrzydłowych w historii siedleckiego rugby, a Andrzej Olichwiruk na mecz weteranów specjalnie przyleciał z Norwegii. Po meczu obie drużyny podziękowały sobie za grę i razem obejrzały mecz Kadry Polski U20 z seniorami Juvenii Kraków. Następna impreza weteranów to majowy wyjazd do Wilna na mecz z Żelaznymi Wilkami.

Wydarzeniem dnia było spotkanie Polska – Holandia, kapitanem drużyny był wychowanek Pogoni Kamil Bobryk, a mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Po przerwie, prowadząc 17:0 Polacy oddali inicjatywę Holendrom, którzy na 8 minut przed końcem doprowadzili do wyniku 20:18, na szczęście nastąpiło przebudzenie Biało-czerwonych, którzy zdobyli dwa przyłożenia ustalając wynik na 32:18.

Punkty: Lesław Kodzis 10, Artur Adamczyk 5, Krzysztof Belowski 5, Łukasz Bacik 5, Grzegorz Pliszka 5, Paweł Narojek 5.
Skład: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Krzysztof Belowski, Marek Kisieliński, Lesław Kodzis, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyk, Mateusz Krzyszczak, Paweł Narojek, Andrzej Olichwiruk, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Andrzej Sisik, Grzegorz Toczyski, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak i Bartek Zagalski.