SPIN

Tworzy się program dla rodzin wielodzietnych

Beata Głozak wtorek, 19 kwietnia 2011, 08:35 Siedlce, Wydarzenia

Siedleckie władze zajmują się przygotowaniem programu „3+ Liczna Rodzina”. Bardzo możliwe, że jeszcze przed przerwą wakacyjną wiceprezydent Anna Sochacka przedstawi radnym projekt odpowiedniej uchwały.

Propozycję wprowadzenia ulg dla rodzin wielodzietnych zaproponowała podczas lutowej sesji miejskiej radna PiS Jadwiga Skup. Sugestia spotkała się z zainteresowaniem siedleckich władz i wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy rodziny z trojgiem i więcej dzieci będą mogły liczyć na zniżki nie tylko w obiektach miejskich. Jak mówi wiceprezydent Siedlec po zaczerpnięciu informacji w innych miastach Siedlce mają już „dobre rozeznanie jak można wprowadzić program”.

Zgodnie z pierwszymi wyliczeniami z „3+” może w naszym mieście korzystać nawet około 5 tys. osób. Władze zakładają, że zniżki nie będą ograniczały się jedynie do instytucji miejskich jak teatr, lodowisko, ośrodki kultury czy sportu czy MPK, bo byłoby to zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Dlatego też Anna Sochacka zwróciła się z propozycją do Siedleckiej Rady Biznesu o dołączenie do programu. Współpracę zaproponował już jeden z siedleckich salonów meblowych deklarując 10 – procentową zniżkę na zakup mebli dziecięcych i młodzieżowych. Wstępną zgodę Sochacka otrzymała od przychodni stomatologicznej i szkoły językowej. Nad ulgami zastanawia się sieć sklepów spożywczych.

Wiceprezydent przyznaje, że na chwilę obecną program jest „wirtualny”, ale coraz więcej przedsiębiorców dzwoni do niej z prośbą o przybliżenie jego zasad. O rozmiarze zniżek na obiekty miejskie nie chce się wypowiadać, bo muszą je zaakceptować dyrektorzy każdej placówki. Sochacka wśród kolejnych przedsiębiorców chętnie widziałaby właścicieli sklepów obuwniczych.

bg

**** „3+” sprawdza się na Śląsku. Prym wiodą Tychy. Tam rodziny wielodzietne mogą liczyć na bezpłatne wejścia na mecze piłkarskie GKS Tychy’71,o połowę tańsze bilety do teatru, na basen czy mecze hokejowe GKS Tychy. Rabaty oferują nawet prywatne firmy. Pogram dotarł do Bytomia, gdzie należy spełnić następujące warunki aby z niego skorzystać (źródło: bytom.pl):

 • 3 lub więcej dzieci w wieku do 18 lub 24 lat (gdy dziecko uczy się lub studiuje),
 • rodziny zastępcze,
 • podopieczni całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych działających w Bytomiu,
 • osoby samotnie wychowujących dzieci,
 • nie jest brany pod uwagę dochód, jaki przypada na rodzinę; każdy może uczestniczyć w programie.

3 komentarze

 1. Mamusia dodano 12 lat temu

  W końcu ktoś pomyślał o rodzinach, których dzieci będą zarabiać na wszystkich młodych przyszłych prezesów. Tak trzymać pani Jadwigo!!!

 2. "prezes" dodano 12 lat temu

  -do mamusi-. Jestem pełen optymizmu ,że w tych "3+" jest znakomita większość dzieci, które będą w przyszłości także prezesami ,droga pani. Proszę ,nie spychać tych młodych ludzi z rodzin wielodzietnych, do grupy tych co tylko pracują na wszystkich. Ja akcję popieram i dołączam się do programu 🙂

 3. ale kicha dodano 12 lat temu

  pani Jadwiga nie pomyślała, tylko tak sobie zapytała na sesji, co miasto zrobi z programem "3+"… i jak na razie nic nie robi. i moim zdaniem nie zrobi. a zniżka 10% w sklepie z meblami to żadna rewelacja. nic się tu nie wymyśli, jak się nie chce poświęcić choć trochę z własnej kasy. Można by przecież chociażby dawać darmowy bilet na lodowisko czy do kina przy założeniu, że idą jednocześnie wszyscy – trójka rodzeństwa. Ale czy nas na to stać?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?