SPIN

POLICJA: Poszukiwany 3 listami gończymi siedlczanin zatrzymany (ZDJĘCIA)

Beata Głozak środa, 20 kwietnia 2011, 13:37 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali przedwczoraj (18.04) dwóch mężczyzn, którzy dzień wcześniej dokonali włamania do zakładu ślusarskiego na terenie gm. Siedlce. Jednym z zatrzymanych sprawców okazał się 40 – letni mężczyzna poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi. Dzięki efektywnej pracy funkcjonariuszy odzyskano również skradzione elektronarzędzia o wartości ponad 15 tys. złotych.

18 kwietnia do siedleckiej komendy zgłosił się pewien mieszkaniec miasta, który powiadomił, że nieznani mu sprawcy dokonali włamania do zakładu ślusarskiego stanowiącego jego własność, skąd skradli różne elektronarzędzia o wartości ponad 15 tys. złotych. Już kilka godzin po powiadomieniu policjanci ustalili, że sprawcami mogą być dwaj mieszkańcy Siedlec w wieku 34 i 40 lat. Wykonane w tej sprawie czynności w całości potwierdziły ustalenia funkcjonariuszy. Jak się okazało sprawcy zdążyli już sprzedać większość skradzionych rzeczy. Wytypowani przez kryminalnych podejrzewani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzięki skrupulatności i dociekliwości pracujących przy tej sprawie policjantów ustalono również tożsamość trzech paserów i odzyskano większość ze skradzionych przedmiotów.

Ponadto okazało się, że zatrzymany 40 – latek jest poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi. Po przedstawieniu mu zarzutów kradzieży z włamaniem trafił do zakładu karnego, natomiast jego kompan zarzut popełnienia tego przestępstwa usłyszy dzisiaj (20.04). Trzech innych mężczyzn, którzy kupili od sprawców kradziony towar, w najbliższym czasie usłyszy zarzuty paserstwa. Włamywaczom grozić może do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP Siedlce

Zatrzymani mężczyźni. Fot. KMP Siedlce

Zatrzymani mężczyźni. Fot. KMP Siedlce

Skradzione narzędzia. Fot. KMP Siedlce

Skradzione narzędzia. Fot. KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?