Pogoń przegrywa z Ursusem i spada

Beata Głozak sobota, 23 kwietnia 2011, 23:17 Sport, Wydarzenia

Dzisiaj zespół MKP Pogoń podejmował 14 w tabeli drużynę Ursusa Warszawę i uległ gościom 0:1 po golu, który zdobył Igor Paskiv. Po dzisiejszym przegranym meczu i wczorajszym wygranym Broni Radom Pogoń spadła na drugie miejsce w grupie łódzko – mazowieckiej.

Grzegorz Siedlecki, trener MKP Pogoń: Mecz nam ewidentnie nie wyszedł. Fot. BG

Pierwszą niewykorzystaną okazję na gola dla Pogoni miał Wiktor Borowickij. Ursus odpowiedział strzałem Igora Pakiva, ale również niecelnym. W 13 minucie Paskiv ponownie zaatakował bramkę Nerka, ale ten świetnie ją obronił. W 15 minucie Pogoń była o krok od objęcia prowadzenia, ale piłka wyprowadzona przez Rafała Komosę zamiast w bramce odbiła się jedynie od jej poprzeczki. Kilka minut później Maciej Jagodziński z Ursusa nie trafił czysto w piłkę, a potem w zamieszaniu pod polem karnym Chinonso Agu był blisko strzelenia samobójczej bramki (więcej na stronie MKP Pogoń)

Grzegorz Siedlecki, trener MKP Pogoń: Mecz nam ewidentnie nie wyszedł. Nie ułożył się. My chcieliśmy grać piłkę, przeciwnik chciał się bronić coś wyprowadzić, coś ukłuć i ukłuł. Przeszkadzali nam w grze. My mamy kreatywnych, bardzo dynamicznych zawodników, organizację gry mieliśmy słuszną natomiast biliśmy głową w mur. Jakieś fatum wisiało nad tą bramką w drugiej połowie. Przyczyn upatrujemy w skuteczności jednego czy drugiego napastnika.  Jeden był dzisiaj słabszy, drugi nieskuteczny a trzeci, który został zmieniony po pierwszej połowie też absolutnie nic nie wniósł do gry. Zespół prezentował się nieźle w konstrukcji, ale brakowało wykończenia. Gdybyśmy zdobyli prowadzenie nie pozwolilibyśmy sobie go odebrać. Przeciwniki założył sobie żeby nie stracić bramki, ewentualnie jej nie zdobyć a przy łucie szczęścia zdobyć i się zamurować. Tak zrobił i mamy efekt.

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 16. Łukasz Wójcik, 6. Wiktor Borowickij, 3. Emmanuel Emehel (46′ 17. Przemysław Rodak), 2. Piotr Talar – 10. Marek Kaliszewski (46′ 8. Robert Kwiatkowski), 4. Chinonso Agu, 19. Mariusz Marczak (58′ 7. Grzegorz Wędzyński), 9. Rafał Komosa – 5. Dariusz Dziewulski (46′ 23. Aleksiej Dubina), 20. Jacek Kosmalski

źródło: MKP Pogoń/ fot. bg