SPIN

Maria Kubiak „Pastele” – wystawa

Aneta Borkowska czwartek, 28 kwietnia 2011, 14:09 Kultura, Wydarzenia

Muzeum Regionalne zaprasza 6 maja (piątek) o godz. 18. na wernisaż wystawy Marii Kubiak „Pastele”.

Maria Kubiak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez wiele lat mieszkała w Lublinie, a od 1980 roku mieszka w Warszawie. Swoje prace malarskie prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.  Maluje pejzaże, portrety, kompozycje kwiatowe  i tematy religijne. Jej ulubioną techniką jest pastel. W sposób niezwykły buduje nastrój w swoich obrazach. Unika wyraźnych konturów, a kolory są rozmyte i harmonijnie zestawione. Charakterystyczne w jej obrazach jest światło, to ono buduje niepowtarzalne klimaty wszystkich kompozycji. Z obrazów Marii Kubiak emanuje cisza, która pozwalają widzowi na chwile zadumy i refleksji, na chwile ucieczki od zgiełku codzienności. Twórczość artystki jest intrygująca, poważna, a liczne niedopowiedzenia w obrazach prowokują i uruchamiają wyobraźnię.

Na wystawie autorka zaprezentuje około 35 prac, które powstały w latach 2007 – 2010 (pejzaże, twarze ludzkie, kwiaty i cykle religijne). Wystawę będzie można oglądać do 12 czerwca 2011 r.

źródło Muzeum Regionalne

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?