SPIN

Sala Biała MOK oficjalnie otwarta (zdjęcia)

Beata Głozak czwartek, 28 kwietnia 2011, 23:50 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj o godz. 18. nastąpiło oficjalne otwarcie Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Pułaskiego 6. Mimo że uroczystość odbyła się kilka godzin temu siedziba MOK już niemal od miesiąca mieści się w odremontowanym budynku.

W przypadku Sali Białej bez wątpienia można powiedzieć, że dzieło się w końcu dokonało. Termin jej oddania był bowiem już kilkakrotnie przekładany. Dlaczego? Ponieważ dopiero pierwsze miesiące prac pokazały w jakim faktycznie stanie znajdował się budynek. A stan był po prostu kiepski.

– Potrzebowaliśmy w mieście takiej kameralnej sali jak ta, w której w skupieniu posłuchamy koncertu fortepianowego, która będzie inna niż Sala Podlasie i Scena Teatralna – podkreślił  Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Ściany tego zabytkowego miejsca, wcześniej Resursy Obywatelskiej widziały i słyszały niejedno i niemal półtora wieku później doczekały się  tak wspaniałego wyglądu. To chwila historyczna – dodał.

Uroczystość otwarcia uświetniły występy Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”, koncert Grupy Poetyckiej A’Propos i Piotra Gozdka.

W tej chwili MOK jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zmieniono w zasadzie całkowicie układ pomieszczeń na parterze. W miejscu gdzie wcześniej znajdował się sekretariat teraz jest szatnia. Z kolei szatnia została zamieniona na hol prowadzący do pomieszczeń biurowych i toalet. Zamontowano windę, którą bez problemu można dostać się na 1 piętro do Sali Białej. Tam też zastaniemy niemałe zmiany. Rzędy krzeseł z białymi obiciami i obszerna garderoba z prysznicami i toaletą dla wykonawców tuż za sceną.

Remont budynku MOK pochłonął kilka milionów złotych.

txt. bg/fot. ab

no images were found

6 komentarzy

 1. siedlczanin 40+ dodano 11 lat temu

  Miało być mniej celebry u pani prezydent, a tu widać tylko przecinanie, oddawanie, wręczanie, . Wystarczy być?

 2. efaster dodano 11 lat temu

  a trawniki na Pułaskiego jak zniszczone tak dalej zniszczone, ciekawy widok z odnowionym MOK-iem. Ciekawe czy p. prezydentowi ten widok przeszkadzał ??

 3. krzesła dodano 11 lat temu

  bardzo fajny kolor, jak biała sala to wszystko białe.
  Ale nie ma co się martwić będzie mozna wymienić, a te przenieść do remontowanego szpitala (oddział P……..) tam będą pasowały.

 4. red dodano 11 lat temu

  pyt.: Kiedy Sojusz? Czy jest sojusz pomiędzy CKiS i MOK?

 5. Przemek dodano 11 lat temu

  Nie narzekajcie dobrze, że powstają takie miejsca niech tylko będą regularnie i dobrze wykorzystywane i będzie fajnie.

 6. siedlczanin 40+ dodano 11 lat temu

  To nie narzekania, to komentarze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?