SPIN

Skateplaza otwarta (zdjęcia)

Aneta Borkowska środa, 4 maja 2011, 16:41 Sport, Wydarzenia

Dzisiaj o godz. 14. została uroczyście otwarta skateplaza (na terenie OSiR), czyli coś dla miłośników deskorolek, rowerów oraz łyżworolek. Obiekt otwarty będzie od godziny 8 do 21. Jednak jak zapowiada Andrzej Sitnik, dyrektor OSiR jeżeli znajdzie się grupa, która po tej godzinie będzie chciała jeszcze  poćwiczyć to nie widzi ku temu przeszkód.

Na otwarcie specjalnie przyjechała grupa deskorolkarzy Team Pogo, która po oficjalnym przecięciu wstęgi zrobiła pokaz na poszczególnych urządzeniach na obiekcie.
– Tą skateplazę dobrze oceniam, główną jej zaletą jest to, że nie jest z drewna tylko z betonu – mówi Piotr Dabov, Team Pogo. – Takie konstrukcje są bardziej  wytrzymałe, bezpieczniejsze, odporniejsze na  warunki atmosferyczne oraz, co cieszy deskorolkarzy można po nich szybciej jeździć. Do tego oświetlenie, muzyka i jest naprawdę fajna atmosfera – dodaje.

Dyrektor nie spodziewa się, że ze skateplazy będzie korzystało tyle osób co z lodowiska, gdyż ten rodzaj sportu uprawia wąska grupa osób. Jak podkreśla jednak najważniejsze jest to, aby na obiekcie było bezpiecznie.
– Chcę by młodzi ludzie przychodzący tutaj mieli świadomość ryzyka – mówi Sitnik. – Dlatego każdy musi przynieść oświadczenie, że wchodzi na obiekt na własną odpowiedzialność, jak osoba jest niepełnoletnia zgodę muszą wyrazić rodzice – dodaje.
Deskorolkarze od władz miasta otrzymali dzisiaj dodatkowy prezent. Jest nim pięć deskorolek, które będzie można wypożyczyć na miejscu. Dyrektor obiektu planuje też zakup roweru.

Jak pisałyśmy wcześniej koszt obiektu zamknął się w kwocie 880 tys. zł. Obiekt jest monitorowany i oświetlony.

Cennik skateplazy tutaj

ab

no images were found


6 komentarzy

 1. a my mieszkańcy dodano 10 lat temu

  będziemy też monitorować trafność wydanych 880 tyś zł. (frekwencja)

 2. sratatata dodano 10 lat temu

  Kundelszczyzna wzbogaciła się o nowy obiekt.

 3. efaster dodano 10 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2011/04/26/zamkniete-toalety-i-treningi-bez-pilki-oto-mkp-pogon/

  *** O komentarz w tej sprawie poprosiłyśmy także dyrektora OSiR Andrzeja Sitnika. Niestety sprawy prywatne uniemożliwiły mu spotkanie i rozmowę z nami. Na pytania obiecał odpowiedzieć w przyszłym tygodniu.

  czekamy :))

 4. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Do efaster: Z dyrektorem OSiR-u Andrzejem Sitnikiem rozmawiałam w poniedziałek 2 maja. Jeżeli nic nie ulegnie zmianie nasi czytelnicy usłyszą relację z drugiego źródła. Proszę o cierpliwość. Tyle się dzieje 😀
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 5. efaster dodano 10 lat temu

  Dziękuje, będę czekał

 6. J. dodano 10 lat temu

  Dobrze, będzie na co z okien Królówki patrzeć na przerwach (:

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?