SPIN

10/11.V. „Srebrna Maska” – eliminacje miejskie

Aneta Borkowska wtorek, 10 maja 2011, 09:35 Wydarzenia, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 10 i 11 maja (wtorek) o godz. 10. na eliminacje miejskie XVI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”. Przesłuchania odbędą się na Scena Teatralna CKiS.

ab

5 komentarzy

 1. mmm dodano 10 lat temu

  No… ciekawa jestem kto wygra.
  Chyba najlepszą charakterystyką większości wystawianych ,,sztuk'' będzie przedstawienie-żart zespołu Śliwki Kalifornijskie. Pamiętam tych wykonawców z poprzedniego roku i rozumiem ich frustrację.

  W tym roku było podobnie. Ani tytuły większości sztuk, ani ich treść nie pozwalają na odkrycie – ,,o co w tym chodzi; co autor miał na myśli,,.
  Podsłuchując reakcje z sali, utwierdziłam się w swoim przekonaniu.

  Cieszy, że ,,No nareszczie'' z I LO im. B. Prusa, docenili i ocenili reakcję publiczności (nie krytyków i jury) po występie grupy Endemit (=Śliwki Kalifornijskie) z poprzedniego roku i w bieżącym roku pokazali coś SUPER.
  Gratulacje dla wszystkich aktorów zespołu.

  Endemit jak zwykle uraczył nas potokiem ,,trudnych słów,,. To powinien być podtytuł dla wszystkich sztuk Michała Szrama (jestem pełna podziwu dla autora). Powinniście lekko rozweselić swoje przedstawienia (oczywiście bez przesady).
  Aktorki PARAGRAFU z STO były naprawdę dobre (Ibis) tylko sztuce przydałaby się jakaś puenta.

  Gratulacje dla wszystkich młodych artystów.

  Mam nadzieję, że gdzieś przeczytamy o wynikach konkursu. Może jakieś zdjęcia (?). Choć w taki sposób można by uhonorować młodych aktorów.

 2. nnn dodano 10 lat temu

  Fajna jest siedlecka cenzura.
  Tigera temu kto znajdzie informację o wynikach eliminacji, o finale, o wynikach finału.
  No …..ale nie należy o tym pisać bo by się jeszcze jakieś komentarze pojawiły.

 3. widz dodano 10 lat temu

  a mi "podoba się"… siedleckie poklepywanie po tyłeczkach, jak tak dalej pójdzie to w konkursie same siedleckie zespoły bedą występować… szkoda

 4. nnn dodano 10 lat temu

  Nie siedleckie tylko te, które mają aktorów ze studia ES

 5. Nieznajomy dodano 10 lat temu

  No niestety. Obawiałem się tego kolesiostwa i tak się stało. Brałem udział w eliminacjach. I odniosłem wrażenie, że wszystko było z góry ustalone.
  Piana wyszła mi z pyska, gdy przeczytałem info na stronie I LO – cytuję "Zespół przeszedł przez szereg eliminacji wygrywając SREBRNĄ MASKĘ I stopnia na XVI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, dostając tym samym szansę na reprezentację naszego powiatu na XI Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Garwolinie. Ze zmagań z najzagorzalszymi entuzjastami Melpomeny uczniowie Prusa wyszli obronną ręką. Zostali uhonorowani II nagrodą, a jury motywowało swój wybór między innymi szczególną dbałością o czystość środków wyrazu w przedstawieniu. " SZOK!!!! Przecież ich grupa wg protokołu jury-SREBRNA MASKA, ELIMINACJE MIASTA I POWIATU SIEDLECKIEGO, nie zakwalifikowała się do finału. Obejrzyjcie relacje w http://www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=5740. Oj wstydźcie się, wstydźcie organizatorzy. GRupa została wyłoniona poza konkursem i reprezentowała nas w Garwolinie. Żenua… Widziałem ten spektakl, wszystko niczym Śliwki Kalifornijskie. GRatulacje, w przyszłym roku nie biorę udziału w tej farsie…..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?