SPIN

POLICJA: Siedlczanin uciekł z miejsca wypadku, ”wpadł” w Wielkiej Brytanii

Aneta Borkowska czwartek, 12 maja 2011, 19:26 Aktualnie, Wydarzenia

Poszukiwany od 8 lat Europejskim Nakazem Aresztowania 40 – letni mieszkaniec Siedlec został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii. Podejrzany o spowodowanie w 2002 roku wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia już przebywa w areszcie śledczym na terenie naszego kraju.

Od 2003 roku policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach prowadzili sprawę poszukiwawczą za 40 – letnim mieszkańcem Siedlec. Mężczyzna ten w 2002 roku spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i zbiegł z jego miejsca. Postępowanie w sprawie tego zdarzenia zostało zawieszone, ponieważ sprawca ukrywał się. W 2003 roku wydano w stosunku do niego Europejski Nakaz Aresztowania. Prowadzący sprawę funkcjonariusze pomimo upływu czasu nie dawali za wygraną i przez cały czas poszukiwań sprawdzali każdą najdrobniejszą informację mogącą doprowadzić ich do zatrzymania podejrzanego. Jedna z informacji wskazywała, że 40 – latek przebywa poza granicami Polski, na terenie Wielkiej Brytanii. Idąc tym tropem funkcjonariusze ustalili dokładny adres jego pobytu, gdzie został zatrzymany przez policję brytyjską. Przedwczoraj (10 maja) siedlecki Sąd wydając postanowienie w tej sprawie oficjalnie zakończył poszukiwania aresztowanego mężczyzny.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?