SPIN

POLICJA: Areszt dla sprawców napadów

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 maja 2011, 10:31 Aktualnie, Wydarzenia

Najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi dwóch mieszkańców Siedlec. Mężczyźni ci w lutym i kwietniu na terenie miasta dokonali używając przemocy w stosunku do sprzedawców napadów rabunkowych na sklepy. Za popełnione przestępstwa grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

Od lutego 2011 roku policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy poszukiwali sprawcy napadu na jeden ze sklepów przy ul. Kilińskiego. Podczas tego przestępstwa napastnik po zastraszeniu sprzedawczyni nożem skradł pieniądze po czym zbiegł z miejsca. Również w kwietniu siedlecka komenda została powiadomiona o podobnym napadzie. W tym przypadku dwaj sprawcy wtargnęli do sklepu przy ul. Młynarskiej i po brutalnym i dotkliwym pobiciu sprzedawczyni również skradli z placówki pieniądze. Żmudna i dociekliwa praca siedleckich kryminalnych zakończona została w ubiegłym tygodniu sukcesem. Skrupulatnie sprawdzane informacje oraz ślady naprowadziły funkcjonariuszy na trop przestępców. Sprawcami okazali się 24 i 21 letni mieszkańcy Siedlec. Wczoraj (14 maja) decyzją siedleckiego sądu obydwaj zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące. Przestępstwa tego typu zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?