SPIN

POLICJA: Okradł sklep jubilerski

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 maja 2011, 12:51 Aktualnie, Wydarzenia

Zarzut kradzieży usłyszał w minioną sobotę (14 maja) 31 – letni mieszkaniec Lublina, który dzień wcześniej został zatrzymany przez policjantów KMP w Siedlcach podczas nieudanej ucieczki ze sklepu jubilerskiego przy ul. Piłsudskiego, w którym dokonał kradzieży biżuterii.

W piątkowe popołudnie około godz. 16. dyżurny siedleckiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez właściciela sklepu jubilerskiego, że przed chwilą nieznany mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę personelu sklepu skradł z gabloty dwa złote łańcuszki i uciekł. Właściciel, gdy zorientował się, jaki był cel wizyty podejrzanego mężczyzny, ruszył za nim. Dyżurny siedleckiej komendy utrzymując cały czas telefoniczny kontakt z pokrzywdzonym natychmiast skierował mu na pomoc patrol policji. Jak wynikało z telefonicznej relacji właściciela sklepu, złodziej kierował się w stronę znajdującego się nieopodal bazaru. Najprawdopodobniej tam chciał wmieszać się w tłum i zgubić ewentualny pościg. Jednak jego plany pokrzyżowali interweniujący funkcjonariusze, którzy zatrzymali go zanim dotarł do celu swojej ucieczki. Zatrzymanym sprawcą okazał się 31 – letni mieszkaniec Lublina. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 3,5 tys. złotych. Jeden z łańcuszków odzyskano, natomiast drugi sprawca najprawdopodobniej wyrzucił widząc interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo otrzymał on karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?