SPIN

Zaczyńska: Jesteśmy świetni w kulturze

Beata Głozak poniedziałek, 16 maja 2011, 00:41 Kultura, Wydarzenia
Mariola Zaczyńska... Kulturalna dwójka. Fot. AB

Mariola Zaczyńska… Kulturalna dwójka. Fot. AB

Wczoraj o godz. 18. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury zostały przyznane nagrody dla zwycięzców konkursu Wydarzenie Roku 2010 miesięcznika Kultura Siedlecka. W pierwotnych planach organizatorzy nie zakładali takiego oficjalnego zakończenia plebiscytu. – W lutym myślałam, że to już po wszystkim. Okazało się jednak, że nie – powiedziała nam po wieczorze Mariola Zaczyńska, jedna z trójki laureatów.

Przypomnijmy. Spośród wszystkich siedleckich imprez kulturalnych minionego roku czytelnicy miesięcznika wybrali 3. Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Markiewicz z promocją swojej książki „Gwiazdozbiór”. Na drugim z wydaniem i promocją książki „Jak to robią twardzielki…” uplasowała się Mariola Zaczyńska a trzecie miejsce należało do zespołu Outside, który w minionym roku wydał debiutancką płytę „Rozwarstwianie”.

Mariola Zaczyńska: – Wiesz, ja to się bardzo ucieszyłam jak dowiedziałam się, że w ogóle jestem w trójce. Dzisiaj jest mi po prostu miło. Zresztą z drugiej strony jest to takie… logiczne,  jak z książką. Każda powinna mieć początek, rozwinięcie i zakończenie i tutaj tak było. Agnieszka zrobiła dobrą robotę. – Jak się ma kultura w Siedlcach? Myślę, że bardzo dobrze. Zresztą zacznijmy od fantastycznych tancerzy, potem popatrzmy na muzyków, na to co dzieje się w Centrum Kultury i Sztuki na „Gigantów Piosenki”, popatrzmy na poezję, która u nas zawsze była na wysokim poziomie na Genia Kasjanowicza i na to co robił „Meżer”. Mamy świetną kulturę. – Mamy też powieść. Na przykład Twoją. Powstaje coś nowego? – Tak. Właśnie wywaliłam do kosza 100 stron. – O nie. – Tak się stało. Doszłam do wniosku, że to jednak nie to, że tego nie czuję. I teraz jestem na 23 stronie. Dopiero. Bo ciężko jest pisać coś co jest zabawne a u mnie tak jest. To znaczy, że pisze coś co jest zabawne. Ja zazdroszczę swoim koleżankom, które potrafią książkę napisać w 3 tygodnie. Przychodzą po pracy do domu i piszą. Dla mnie to jest trudniejsze. – To napisz o sobie. – Nie. Nie jestem ciekawym materiałem. Na blogu to jest zupełnie inaczej. – To się ubarw. Stwórz siebie. – Eeeeee… Wiesz, co? Ja wolę siebie taką jaką jestem teraz…

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił spektakl „Orlando. Pułapka? SEN” w wykonaniu Damskiego TANDEMU Twórczego.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?