SPIN

INFO PRASOWE: 100 bezrobotnych znajdzie pracę

Aneta Borkowska środa, 18 maja 2011, 12:47 Aktualnie, Wydarzenia

Już od 1 czerwca 100 bezrobotnych z subregionów ostrołęcko-siedleckiego,płockiego i radomskiego znajdzie pracę przy zabezpieczeniu terenów zagrożonych powodzią i lokalnymi podtopieniami. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy na ten cel ok. 1,6 mln zł.

19 maja (czwartek) o godz. 9.30 w Warszawie nastąpi podpisanie porozumień w ramach planu „Praca i środowisko” pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a 16 starostami powiatów województwa mazowieckiego. W programie z powiatu siedleckiego weźmie udział  8 osób.

Pracę znajdą osoby długotrwale bezrobotne, które od dłuższego czasu mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Osoby te będą wykonywać prace interwencyjne polegające m.in. na konserwacji rzek i kanałów, wykaszaniu porostów ze skarp i dna, odmulaniu oraz naprawie budowli wodnych. Każdy z uczestników będzie zatrudniony przez maks. 5 miesięcy. Miesięczne wynagrodzenie to 1386 zł brutto powiększone o składkę ZUS i dodatek stażowy.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Mazowszu od 2005 r. i do tej pory objęło 35 powiatów. W ten sposób zatrudnienie znalazło ponad 2,5 tys. osób bezrobotnych. Dotychczas Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel kilkanaście milionów złotych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?