SPIN

POLICJA: Włamał się do UPH. Grozi mu do 10 lat więzienia

Beata Głozak środa, 18 maja 2011, 11:25 Aktualnie, Wydarzenia

Minionej nocy (18.05) około godz. 2. policyjni wywiadowcy zatrzymali 21 – letniego mieszkańca pow. łosickiego. Mężczyzna ten po wybiciu szyby w głównych drzwiach wejściowych do budynku siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego przy ul. 3 – go Maja wszedł na jego teren, lecz z całą pewnością nie była to wizyta o charakterze edukacyjnym. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, za którą grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy (18.05) około godz. 2. dyżurny siedleckiej komendy został telefonicznie powiadomiony przez pracownicę Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, która pełniła dyżur w budynku uczelni przy ul. 3 – go Maja, że nieznany jej mężczyzna wyważa szybę w głównych drzwiach wejściowych budynku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policyjnych wywiadowców. Po chwili kobieta ponownie połączyła się z dyżurnym informując, że sprawca dostał się do środka, lecz nie jest sam, ponieważ widzi ona jeszcze dwóch innych mężczyzn. Oficer dyżurny uspokoił ją informując, że dwaj mężczyźni są funkcjonariuszami pełniącymi służbę po cywilnemu.

Włamywacz został przez policjantów odnaleziony w jednym z pomieszczeń budynku. Sprawcą okazał się 21 – letni mieszkaniec pow. łosickiego. Mężczyzna ten został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Jak potwierdzono to w czasie badania, w chwili zdarzenia był pijany. Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem zatrzymanemu sprawcy może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?