SPIN

POLICJA: Kontrola autokarów przed wyjazdem na wakacje

Aneta Borkowska czwartek, 19 maja 2011, 12:24 Aktualnie, Wydarzenia

Maj i czerwiec to sezon wycieczek szkolnych. Siedleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż mogą sprawdzić stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Zgłoszenia takiej kontroli może dokonać organizator wyjazdu lub uczestniczący w nim przewoźnik.

Policjanci dużą wagę przywiązują do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci i młodzież. W związku z tym, że maj i czerwiec są miesiącami wzmożonych wyjazdów szkolnych policja na terenie woj. mazowieckiego przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na wycieczkę.

Jeżeli coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. Szczególną uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub zachwianie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do pojazdu.

Chęć przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłaszać co najmniej na trzy dni przed planowanym wyjazdem kontaktując się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Markiem Myszkiewiczem pod nr tel. 25 643-26-28 lub jego zastępca nadkom. Krzysztofem Skupem pod nr tel. 25 643 – 22-41 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Komentarze (1)

  1. Pinka dodano 9 lat temu

    Nawet nie chce mi się tego komentować. Zgłosiłam, czekałam pół godziny, nikt nie przyjechał. To pojechałam. Pewnie się zmieniali bo to było ok godz. 8 rano.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?